Міністерство ветеранів ініціює запровадження санкцій проти силовиків, які затримували українських моряків у Керченській протоці.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства.

«Фахівці Мінветеранів зібрали достатньо інформації про причетних до акту збройної агресії на судна Військово-морських сил України (які були взяті в полон силовиками РФ 25 листопада 2018 року в Керченській протоці). А також проти так званих «слідчих», «прокурорів» та «суддів», які влаштовували політично мотивовані переслідування, судилища над українськими громадянами на тимчасово окупованій території Криму», — йдеться у повідомленні.

Працівники Мінветеранів підготували проєкт розпорядження про застосування санкцій проти кількох десятків людей, причетних до цих злочинів.

Проєкт направили на погодження до профільних органів влади. Коли його розгляне і схвалить Кабінет міністрів України, це стане підставою для ухвалення Радою національної безпеки і оборони України рішення про застосування санкцій.

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права зобов'язав Росію звільнити українських моряків і передати Україні українські судна. Це рішення Росія мала виконати до 25 липня 2019 року.

7 вересня 2019-го українські моряки та українські політв'язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, в результаті великого обміну полонених повернулися додому.

18 листопада 2019-го Росія повернула українські військові кораблі.

Зараз в арбітражі Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі розглядається основна справа щодо незаконних дій Російської Федерації у Чорному морі 25 листопада 2019 року.

Поділитись: