За підсумками роботи в Україні місія Міжнародного валютного фонду розкритикувала ідею запровадження податку на виведений капітал замість податку на прибуток підприємств.

Як йдеться у заяві, розміщеній на сайті МВФ за підсумками роботи місії у Києві, позиція фонду щодо заміни традиційного податку на прибуток на новий податок на виведений капітал (або розподілений прибуток» не змінилася.

«Пропозиція є поганою податковою політикою, яка є згубною для України одразу з декількох фронтів», — повідомили у МВФ.

Там зазначають, що не знайшли ніяких нових аргументів, які б свідчили на користь запровадження нового податку та нової політики оподаткування прибутків компаній.

Нагадаємо, що запровадження податку на виведений капітал було у передвиборчій програмі Володимира Зеленського. 

Податок на виведений капітал — це модель оподаткування підприємств, яка може замінити традиційний податок на прибуток. Особливістю нового податку є те, що ним пропонується сплачувати державі збір лише з тієї частини прибутку, яку підприємство виплачує своїм власникам. Ті ж кошти, які інвестуються у виробництво від оподаткування звільняються.

Раніше на запровадженні податку на виведений капітал в Україні наполягав п’ятий президент Петро Порошенко, а також колишній міністр фінансів Олександр Данилюк.

23 листопада місія Міжнародного валютного фонду завершила свою роботу в Україні.

Від'їзд місії МВФ без результатів аналітики пов'язують з невирішеним питанням щодо націоналізації ПриватБанку. 19 грудня має відбутися слухання апеляції на рішення Окружного адмінсуду Києва, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. За словами інвестиційного аналітика Тімоті Еша, у МВФ очікують на рішення цього суду для ухвалення остаточного рішення щодо продовження співпраці з Україною.

Наприкінці роботи місії МВФ в Україні колишній власник ПриватБанку Ігор Коломойський зробив заяву про те, що банк повернеться у його власність і у МВФ про це знають. Водночас в уряді почали розробляти законопроєкт, який має заборонити повертати виведений з ринку банк, зокрема шляхом націоналізації, колишнім власникам.

Поділитись: