Митрополит Запорізький і Мелітопольський УПЦ МП Лука (праворуч) під час служби у християнське свято Водохреща, Запоріжжя, 19 січня 2018 року
Фото: Прилепа Олександр/УНІАН

Митрополит Запорізький і Мелітопольський Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Лука заявив, що підтримує розрив Російської православної церкви (РПЦ) з Константинопольським патріархатом. Крім цього, митрополит вважає послідовників УПЦ Київського патріархату і Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) «безблагодатними людьми», а всіх, кого будуть хрестити після 11 жовтня в церквах Константинопольського патріархату, «нехрещеними».

«Своїми діями 11 жовтня Константинопольський патріархат себе фактично саморозпустив (11 жовтня жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України)…Для мене Константинопольського патріархату не існує», — повідомив він. На питання журналіста BBC про рішення синоду Константинопольскої церкви щодо повернення до лона церкви прихожан невизнаних церков УПЦ КП та УАПЦ, митрополит сказав, що Константинополь «хоче визнати труп живим».

«Це все одно безблагодатні люди. Це живі трупи, позбавлені божественної благодаті, однозначно», — заявив Лука по послідовників Філарета та Макарія, предстоятелей УПЦ КП та УАПЦ.

Митрополит додав, що вважає, що відтепер до них приєдналася і вся Константинопольська церква.

«Якщо після 11 жовтня хтось буде хрещений в Константинопольській церкви, для мене це нехрещена людина», — сказав він.

Раніше, в січні 2018 року, митрополит Лука підтримав запорізького священника, який відмовився відспівувати загиблого дворічного хлопчика через те, що той був хрещений в невизнаній церкві Київського патріархату.

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ КП Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Російська православна церква 15 жовтня офіційно розірвала відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Поділитись: