Політика

Міжнародні експерти виключили з конкурсу до Антикорупційного суду вже 32 кандидатів

Transparency International
Політика/Міжнародні експерти виключили з конкурсу до Антикорупційного суду вже 32 кандидатів
Зберегти
Вигляд
Громадська рада міжнародних експертів 23 січня виключила з конкурсу до Антикорупційного суду ще 9 кандидатів. Загалом на спільних засіданнях ГРМЕ та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) виключили з конкурсу вже 32 кандидатів.

Під час четвертого спільного засідання ГРМЕ та ВККС кандидати мали можливість прокоментувати сумніви щодо їхньої доброчесності та професійності, висловлені міжнародними експертами, а також відповісти на додаткові запитання.

У підсумку участь у конкурсі на посади у Вищому антикорупційному суді припинили: судді та екс-судді Юрій Бурбела, Роман Головатий, Вікторія Жовноватюк, Олександр Сингаївський, адвокати Діана Заніні, Анна Надточиєва, Олександр Івасин, Ігор Січеславський та науковець Юрій Юркевич.

ВККС та ГРМЕ протягом двох засідань залишилось розглянути 11 кандидатів. Засідання відбудуться 24 та 28 січня.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якщо не вдасться Україні, то це взагалі неможливо», — суддя США, який допомагає створити антикорупційний суд в Україні

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Пов`язані новини