Політика

Міжнародні експерти завершили відбір кандидатів до Антикорсуду: відсіяли 42 зі 113

ЦПК
Політика/Міжнародні експерти завершили відбір кандидатів до Антикорсуду: відсіяли 42 зі 113
Зберегти
Вигляд
Громадська рада міжнародних експертів завершила відбір кандидатів до Антикорупційного суду. Вони відсіяли 42 сумнівних кандидати зі 113, тобто майже 40%, які раніше успішно склали тестування. Відтак у конкурсі залишився 71 кандидат, повідомляє Центр протидії корупції.

Етап ветування кандидатів міжнародними експертами закінчився 28 січня, проте конкурс до Вищого антикорупційного суду триває.

Спочатку міжнародні експерти висловили сумнів стосовно 49 кандидатів, а згодом голосували за виключення їх із конкурсу. За підсумками шести спільних засідань конкурс покинули 42 кандидати. Ще семеро залишилися в конкурсі — вони змогли переконати міжнародних експертів та кваліфкомісію суддів у своїй доброчесності та професійності.

Кандидати, які продовжують змагатися за посади суддів Антикорупційного суду, пройдуть співбесіди із Вищою кваліфікаційною комісією суддів, після чого комісія визначить переможців конкурсу.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Суддів має призначити президент не пізніше 30 днів з дня отримання подання Вищої ради правосуддя та не має права відмовити у призначенні будь-кого із кандидатів. Очікується, що Порошенко призначить суддів до першого туру президентських виборів — до 31 березня 2019.

До цього Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя ще можуть виключити кандидатів із сумнівних політичними зв’язками, через те, що їхнє призначення може негативно вплинути на довіру до судової влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якщо не вдасться Україні, то це взагалі неможливо», — суддя США, який допомагає створити антикорупційний суд в Україні

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Пов`язані новини