Посольство США в Молдові підтвердило, що молдовський олігарх і екслідер Демократичної партії Молдови Володимир Плахотнюк перебуває на американській території. Нині готується депортація олігарха до Молдови, де його підозрюють у корупції та відмиванні коштів.

Про це повідомляє ZDG.

«Нам відомо, що Володимир Плахотнюк знаходиться в Сполучених Штатах, але на даний час проходить через адміністративний процес депортації. Даний процес, включно з допустимими можливостями апеляції, часто може тривати довго», — йдеться у коментарі прессекретаря посольства США в Молдові.

Зазначимо, що 13 лютого 2020 року проти Плахотнюка внесли до санкційного списку осіб у США через узурпацію влади в країні. Зокрема, йому заборонявся в’їзд до Сполучених Штатів. Заборона поширювалася й на його членів родини — дружину і двох дітей.

У міждержавний розшук Плахотнюка оголосили в жовтні 2019 року. У Молдові його звинувачують у відмиванні коштів в особливо великих розмірах протягом 2013-2015 років.

Нагадаємо:

  • Парламент Молдови 12 листопада 2019 року затвердив новий уряд на чолі з прем'єром Іоном Кіку. Новий уряд підтримали 62 депутати, в тому числі від Партії соціалістів і Демпартії.
  • У Молдові проросійська партія президента Ігоря Додона об'єдналася з проєвропейською силою і створила новий уряд. Протилежні за поглядами сили об'єдналися проти правлячої Демократичної партії і її лідера-олігарха Володимира Плахотнюка.
  • Коаліція проголосувала за «звільнення захопленого олігархами держави» і планує розслідувати «відмивання» коштів.
  • Конституційний суд Молдови тимчасово відсторонив Ігоря Додона з посади, призначивши в.о. президента експрем'єра Павла Філіпа. Рішення прийняли через те, що Додон не розпустив парламент.
  • Призначений КС прем'єр Павло Філіп розпустив парламент, проте депутати це рішення не визнають.
  • Євросоюз визнав новостворені коаліцію і уряд Молдови.
  • Україна до останнього не могла визначитися, який уряд Молдови визнавати.
  • 14 червня 2019 року підконтрольна Плахотнюку Демократична партія Молдови, яка фактично контролює Конституційний суд країни, відмовилася від влади, щоб країна вийшла з політичної кризи.
Поділитись: