Уповноважена з прав людини Російської Федерації Тетяна Москалькова прибула до Києва на суд у справі підозрюваного у державній зраді керівника видання «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського.

Москалькова заявила, що прибула, щоб «подивитися, як дотримуються прав Вишинського, як він почувається, та підтримати його від всіх росіян»

Касаційний кримінальний суд 20 березня розгляне скаргу адвокатів на ухвалу судді Херсонського міського суду від 28 травня 2018 року та ухвалу Апеляційного суду Херсонської області від 5 червня 2018 року про відмову у відкритті апеляційного провадження за скаргою адвокатів Вишинського на його затримання. Апеляційний суд Херсонської області також відмовився розглядати це питання. Так, Касаційний суд має визначити, чи законними були рішення цих двох судів.

Нагадаємо, Кирила Вишинського затримали у Києві 15 травня після обшуків в офісі «РИА Новости Украина», а 17 травня Вишинського взяли під варту на два місяці без права внесення застави. Його підозрюють у державній зраді. За даними СБУ, Вишинський працював на країну-агресора у межах гібридної інформаційної війни проти України.

Згодом Вишинському повідомили нову підозру — в незаконному поводженні зі зброєю.

1 червня 2018 року головред «РИА Новости» заявив про відмову від українського громадянства. Путін зі свого боку назвав «безпрецедентною» ситуацію із затриманням Вишинського.

Зазначимо, що Вишинський є у списку 36 осіб, яких Україна готова передати Росії в обмін на 23 заручників Кремля.

Поділитись: