Український мовний закон ухвалили через спроби Росії підірвати незалежність України, які досі не припинилися.

Про це на засіданні Ради Безпеки ООН заявив заступник постійного представника Великої Британії при ООН Джонатан Аллен.

«Українська політика у сфері державної мови відбувається у контексті подальших спроб Росії підірвати українську незалежність. Ми закликаємо Росію дотримуватися міжнародних зобов’язань», — сказав він.

Також він наголосив, що Україна докладає зусиль, аби забезпечити захист меншин відповідно до Європейської конвенції.

«А чому Росія і далі підтримує сепаратистів на сході України? Чому не дотримується Мінських домовленостей? Чому переслідує кримських татар в анексованому Криму?», — сказав представник Сполученого Королівства.

Аллен заявив, що Лондон підтримує заходи, направлені на захист суверенітету України, зокрема засуджує видачу Москвою російського громадянства жителям Донбасу.

«Україна і далі страждає від конфлікту, який розпалює Росія. 13 тисяч людей втратили життя, 13 тисяч! Якщо Росії не було чого приховувати, чому Росія блокує доступ спеціальних моніторингових місій до тих місць, які контролюються тими, хто стоїть на боці Росії? Вони збивають далекосяжні дрони СММ ОБСЄ. Три місяці тому днем пізніше перемоги Володимира Зеленського (на виборах президента — ред.) Росія вирішила роздавати мешканцям Донбасу російські паспорти. Це пряме зазіхання на територіальну цілісність України», — наголосив він.

Раніше представник Росії в ООН заявив, що українськи закон про мову спричинить «викорінення» російської мови.

Водночас представник США нагадав, що до окупації в Криму 12 тисяч дітей навчалися українською, а зараз там немає українських шкіл.

Україна в ООН назвала поведінку Росії лицемірною. «Ми самі дамо раду своїм проблемам», — сказав представник України в ООН Володимир Єльченко.

Нагадаємо, 16 липня мовний закон в Україні набув чинності.

25 квітня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile