Лідер гурту «Ляпіс 98» та екслідер груп «Ляпіс Трубєцкой» і Brutto Сергій Міхалок під час концерту в Одесі висловився щодо протестів на його батьківщині — Білорусі.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

«Я знаю, що мої брати-білоруси, які борються там, зовні, переможуть, як воїни світла (так називається пісня «Ляпіса», яка свого часу стала одним з гімнів Революції Гідності — ред.) розправляться з Дартом Вейдером, але я тут не для того, щоб пи**ти про політичні розклади», — сказав Міхалок перед початком концерту.

Варто зазначити, що це перше публічне висловлювання музиканта з початку протестів.

Перед початком біля клубу, де проводився концерт, зібрався невеликий мітинг на підтримку білорусів. Учасники акції висловили своє невдоволення мовчанням Міхалка щодо подій у Білорусі.

Білоруський гурт «Ляпіс Трубєцкой» був створений у вересні 1989 року. У 2011 році гурт потрапив до списку заборонених у Білорусі діячів культури та мистецтва.

У 2015 році Державна міграційна служба видала Міхалку тимчасовий дозвіл на постійне проживання в Україні.

Що відбувається в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після завершення голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували понад 80% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — близько 10%.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі.

За три дні влада повідомила про затримання 6 тисяч людей та поранення приблизно 200 протестувальників. Правозахисники вважають, що дані можуть бути заниженими.

11 серпня Тіхановська виїхала з країни до Литви. Також в мережі з'явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення та записали під тиском білоруських силовиків. Також його прокоментував президент Литви Ґітанас Науседа. На його думку, «жодна притомна людина не повірить», що їх вона зробила з власної волі.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні. Також ви можете переглянути хроніку подій другого та третього днів протестів.

Поділитись: