Життя

МОЗ утретє звільнило Амосову з посади ректорки університету Богомольця

МОЗ
Життя/МОЗ утретє звільнило Амосову з посади ректорки університету Богомольця
Зберегти
Вигляд
Міністерство охорони здоров'я втретє звільнило Катерину Амосову з посади ректорки Національного медичного університету імені Богомольця.

Причиною звільнення Амосової назвали те, що вона не усунула порушення у фінансово-господарській діяльності університету, які в 2016 році знайшла Держфінінспекція. А також не приходила на своє робоче місце з 26 грудня до 8 січня без поважної причини, що фактично блокувало роботу університету, вказують у МОЗ.

Зазначимо, що в березні 2016 року Держфінінспекція провела ревізію медичного університету за 2012-2015 роки. Під час перевірки виявили грубі порушення та зобов'язали керівництво вишу їх уснути. Амосова цього не зробила.

Загальна сума збитів через неусунення порушень понад 3 мільйони гривень.

Нині триває досудове розслідування за фактом розкрадання коштів і нецільового використання держкоштів керівництвом вишу.

У жовтні 2018 Міністерство охорони здоров'я вдруге звільнило Катерину Амосову з посади ректорки медичного університету імені Богомольця.

20 вересня суд знову поновив Амосову на посаді ректорки медуніверситету Богомольця: МОЗ готує апеляцію.

У Міністерстві охорони здоров'я назвали рішення суду «сумнівним» і зазначили, що без відповідного наказу МОЗ України та внесення змін до Єдиного державного реєстру Катерина Амосова не має повноважень ректора університету.

Також МОЗ заявило, що вважає незаконним поновлення на посаді екс-ректорки медичного університету Богомольця Катерини Амосової. Міністерство звернулося до Нацполіції та Генпрокуратури та заявило, що Амосова вчиняє злочини.

20 лютого Міністерство охорони здоров’я України відсторонило від виконання обов'язків ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

Ректорку відсторонили через те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит «Крок 1. Стоматологія».

Сама Амосова заявила, що її відсторонили від виконання обов'язків «за відмову здійснити протиправні дії».

Наглядова рада медуніверситету Богомольця підтримала відсторонену ректорку Амосову.

20 лютого студенти Національного медичного університету імені Богомольця заблокували вхід до ВНЗ для новопризначеного виконувача обов'язків ректора Михайла Захараша.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Конфлікт в медуніверситеті: Чому відсторонили ректорку Катерину Амосову.

2 березня відсторонену ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову суд відновив на посаді.

2 квітня МОЗ звільнило ректорку медуніверситету Богомольця Амосову. А 23 квітня МОЗ оголосило конкурс на посаду ректора медуніверситету Богомольця.

11 вересня МОЗ України призначило колишнього проректора Олександра Науменка виконувачем обов’язків ректора Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

Пов`язані новини