Дев'ятого серпня «Муніципальна варта» влаштувала рейд на залізничному вокзалі Києва. Активісти та волонтери стверджують, що представники громадського формування побили і вигнали безхатьків.

Про рейд розповів на своїй сторінці у Facebook журналіст Денис Казанський, який супроводжував «вартових».

Зокрема, він став свідком того, як керівник Голосіївського підрозділу київської Муніципальної варти Сергій Бондар, якого пов'язують з праворадикальною організацією С14, забирає нібито вкрадений гаманець в одного з чоловіків. На фото видно, як до чоловіка застосовують силу. При цьому сам Бондар повідомив, що гаманець «вкрали».

На цю публікацію звернув увагу журнал «Хмарочос», який повідомив, що представники Муніципальної варти побили безпритульних. Видання посилається на засновника Instagram-сторінки bezdomnie.ua, який особисто знайомиться з безпритульними і допомагає їм. Той розповів журналістам, що під час рейду на вокзалі Муніципальна варта вигнала безхатьків, жебраків, людей з інвалідністю та інших соціально незахищених осіб і зазначає, що серед «вартових» були представники праворадикальної організації С14.

Згідно з повідомленням, людей били палицями, ногами і тягнули по землі.

«Після розгону деякі ховаються у лісосмугах уздовж залізничних колій», — ідеться у публікації.

На сторінці bezdomnie.ua оприлюднено кілька фотографій безпритульних із травмами.

Заступник голови «Муніципальної варти» Антон Колумбет у коментарі Громадському підтвердив, що 9 серпня відбулося чергове «патрулювання» київського вокзалу і спростував інформацію про побиття безпритульних.

«Ніхто нікого не бив, все це повна маячня з посиланням на недостовірне джерело, яке бреше. І зараз, це офіційно, нашою юридичною службою готується позов проти Хмарочосу про спростування цієї інформації з метою захисту нашої гідності», — сказав Колумбет.

Поділитись: