Музей готовий зачекати з початком будівництва меморіалу Героям Небесної сотні кілька місяців, до завершення усіх слідчих експериментів у розслідуванні розстрілів на вулиці Інститутській, запевнив директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Ігор Пошивайло.

«Нам прокуратура обіцяла завершити слідчі експерименти до 20 березня, але за умови, якщо не буде додаткових обставин чи якихось перешкод. Як каже пані Закревська, це не питання років, це питання кількох місяців. Ми прекрасно розуміємо, як важливо закінчити слідчі експерименти. Тут ми працюємо з розумінням і дуже конструктивно», — заявив він.

Водночас, директор музею здивувався вимозі частини родин героїв Небесної сотні, не змінювати ландшафт Інститутської.

«Дивно це питання виникає через рік. Комунікація була, родини мають свою закриту групу, де вони голосували. Це те що я знаю. Ми поштово буквально усім родина надсилаємо інформацію», - наголосив він.

Нагадаємо, громадська організація «Родина Героїв Небесної сотні» закликає внести зміни у проект будівництва Меморіалу Небесній Сотні у Києві та не руйнувати вулицю Інститутську.

Так, наприкінці січня у Києві на Інститутській та Алеї Героїв Небесної Сотні встановили паркан, який є підготовчим етапом до будівництва музею Революції Гідності. Але у ГПУ заявили, що встановлення паркану заважає слідчим діям у справі Майдану.

17 липня минулого року Генпрокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця.

Як повідомлялося, меморіал Героїв Небесної Сотні планували відкрити в Києві 20 лютого 2019 року.

23 лютого Печерський райсуд Києва скасував арешт земельних ділянок, на яких заплановане будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Водночас Національний музей Революції Гідності як замовник будівництва Меморіалу не розпочинатиме будівельних робіт, оскільки Генпрокуратура все ще проводить слідчі експерименти на алеї Героїв Небесної Сотні.

Поділитись: