УКРАЇНА

МВФ спростував відмову від вимог по створенню антикорупційного суду в Україні

31 січня, 2018 14:09
УКРАЇНА/МВФ спростував відмову від вимог по створенню антикорупційного суду в Україні
Зберегти
Вигляд
lead
Міжнародний валютний фонд спростував повідомлення окремих українських ЗМІ про те, що Світовий банк змінив свої вимоги щодо створення антикорупційного суду в Україні.

Міжнародний валютний фонд спростував повідомлення окремих українських ЗМІ про те, що Світовий банк змінив свої вимоги щодо створення антикорупційного суду в Україні.

Про це йдеться в офіційній відповіді МВФ на запит «Європейської правди».

«МВФ з нетерпінням чекає на спільну роботу з (українською) владою та іншими міжнародними партнерами, щоби вирішити раніше висловлені занепокоєння щодо нинішньої редакції законопроекту про Вищий антикорупційний суд та привести його у повну відповідність із рекомендаціями Венеціанської комісії та зобов’язаннями за програмою (співпраці України з МВФ). Як ми вже зазначали раніше, створення такого антикорупційного суду, який відповідав би рекомендаціям Венеціанської комісії, є суттєвим компонентом даної програми», — ідеться у відповіді Фонду.

Таким чином у МВФ спростували повідомлення окремих українських ЗМІ про те, що МВФ та Світовий банк змінили свою позицію, щодо антикорупційного суду після зустрічі Петра Порошенко з директоркою-розпорядником фонду Крістін Лагард та президентом групи Світового банку Джим Йонг Кімом у Давосі.

З посиланням на «анонімні джерела» ЗМІ розповсюдили інформацію про те, що Лагард не знала про ультимативний лист МВФ та Світового банку, надісланий до Києва 11 січня та пообіцяла Порошенко провести з цього приводу «внутрішнє розслідування». У документі йшлось про необхідність приведення проекту закону про Антикорупційний суд у відповідність до рекомендацій Венеціанської комісії.

Крім того в ЗМІ з’явилась інформація, що у Всесвітньому банку Порошенку гарантували звільнення директора з питань Білорусі, Молдови та України. Це також не відповідає дійсності.

«Інформація про звільнення Сату Кахонен є неправдою. Було б краще, якби мас-медіа перевіряли інформацію перед тим, як її поширювати», – йдеться у офіційній письмовій відповіді на запит «Європейської правди».

Видання «Главком», яке раніше розповсюдило ці повідомлення, перепросило за публікацію непідтвердженої інформації про зміну у керівництві Світового банку. 

16 січня повідомлялося, що у Всесвітньому банку заявили про неприпустимість законопроекту про антикорупційний суд у нинішній редакції. Також Міжнародний валютний фонд назвав ухвалення президентського законопроекту про антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».

Президент Петро Порошенко ж у Давосі дорікнув депутатам Ради через закон про антикорупційний суд. Водночас глава держави наголосив, що поданий ним законопроект про створення антикорупційного суду доопрацюють разом з експертами Світового банку та МВФ.

Президентський законопроект про антикорупційний суд не відповідає міжнародним вимогам, а саме в процедурі добору антикорупційних суддів, юрисдикції суду, та загалом виписаний так, що за ними створити антикорупційний суд або неможливо, або це займе невизначений проміжок часу.

Водночас президентський варіант законопроекту є основним і його не будуть поєднувати з депутатськими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охорона суддів та стандарти ЄСПЛ: головне у проекті Порошенка про Антикорупційний суд

Пов`язані новини