Президент України Петро Порошенко під час виступу в «Українському домі» у Давосі дорікнув Верховній Раді у контексті затягування у створенні антикорупційного суду в Україні.

Президент України Петро Порошенко під час виступу в «Українському домі» у Давосі дорікнув Верховній Раді у контексті затягування у створенні антикорупційного суду в Україні.

Про це Громадському розповів український журналіст Валерій Калниш, який перебуває на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

Порошенко заявив, що поданий ним законопроект про створення Антикорупційного суду доопрацюють разом з експертами Світового банку, МВФ. Але водночас він «пожурив» парламентарів за те, що вони не подавали свої пропозиції.

«Наскільки я розумію, це дуже обурило тих народних депутатів, яких прийнято називати єврооптимістами, вони були присутні в залі і дещо не зрозуміли чому президент це говорить, оскільки самі пропонували і створення антикорупційного суду і в свою чергу закликали президента цей законопроект подати і були готові його розробити. Ми розуміємо, що за законом створення суду знаходиться в компетенції глави держави. Відкрито свою критику вони не демонстрували і в загальному питання, за великим рахунком, залишився в кулуарах», — сказав він.

«Створення суду — давно перезріле завдання», — зазначив у своєму Instagram депутат Сергій Лещенко, який також перебуває у Давосі. За його словами, Порошенко заявив, що не буде поспішати зі створенням антикорупційного суду, а також тепер справа за парламентом.

«Президент перевів стрілки на парламент, замість того, щоб відкликати свій законопроект», — додав Лещенко.

Зазначимо, що створення антикорупційного суду є однією з вимог Міжнародного валютного фонду. Серед його запланованих функцій має бути, зокрема, ведення справ Національного антикорупційного бюро про корупцію у вищих щаблях влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ очікує від України податкової, судової реформ та приватизації — журналіст.  

Президентський законопроект про антикорупційний суд не відповідає міжнародним вимогам, а саме в процедурі добору антикорупційних суддів, юрисдикції суду, та загалом виписаний так, що за ними створити антикорупційний суд або неможливо, або це займе невизначений проміжок часу.

Водночас президентський варіант законопроекту є основним і його не будуть поєднувати з депутатськими.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile