МВФ вимагає, щоб Україна відмовилась від запровадження накопичувальних пенсій у 2019 році

У меморандумі про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом в рамках нової кредитної програми stand—by йдеться, що Україна має відмовитися від запровадження другого рівня пенсійного забезпечення (накопичувальних пенсій) у 2019 році.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна , посилаючись на текст меморандуму яким володіє редакція.

Крім цього, уряд зобов’язався скасувати верхню межу нарахування єдиного соціального внеску для великих зарплат.

«На початку 2019 року ми скасуємо обмеження з бази нарахування ЄСВ», йдеться у документі.

Також уряд зобов’язався не проводити податкових амністій, не заміняти податок на прибуток підприємств на податок на виведений капітал. Крім цього, Україна має відтермінувати запровадження другого, накопичуваного рівня пенсійного забезпечення.

Зазначимо, що накопичувальний рівень пенсійної системи мав бути запроваджений в Україні з 2019 року. Він полягає у тому, що кожен громадян матиме свій власний пенсійний рахунок, на якому накопичуватиме кошти, з яких отримуватиме пенсії у майбутньому. Ця система дії у більшості розвинених країн світу та дозволяє зменшити державні видатки на пенсії, а також залучити додаткові інвестиції в економіку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

Нагадаємо, що на засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Відтак, з 1 листопада вартість газу для населення складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Загалом, ціни на газ для населення зростатимуть у три етапи та з 2020 року підвищаться до 12,3 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Також повідомлялось, що тарифи на опалення мають зрости з 1 грудня або 1 січня, залежно від того, як швидко їх перерахує НКРЕКП та місцеві органи влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Зараз в Україні діє обмеження щодо розміру відрахування ЄСВ: для заробітних плат, які перевищують розмір 15 мінімальних зарплат (сьогодні 55,8 тисячі гривень) сплата ЄСВ розраховується лише з цих 55,8 тисячі гривень. Тобто, якщо особа отримує 100 тисяч гривень зарплати, ЄСВ у розмірі 22%, стягується лише з 55,8 тисячі гривень. Решта 44,2 тисячі не оподатковуються.

В уряді пропонують підняти максимальний поріг з 15 до 25 мінімальних зарплат (сьогодні 104,3 тисячі гривень).

Проти такого рішення вже виступила низка бізнес-асоціацій, експертів, а також Мінекономіки. Вони вважають, що такі зміни призведуть до збільшення податкового тиску на чесний бізнес, в той час як тих підприємства, які ухилялись від сплати ЄСВ, законопроект не стосуватиметься.