Після рішення Синоду про продовження надання автокефалії Україні, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав не допускати провокацій та спекуляцій на релігійному ґрунті.

«Якщо виникне необхідність протидіяти екстремізму та релігійній ворожнечі, (МВС – ред.) діятиме жорстко. Хай це не стане несподіванкою для всіх «гарячих голів», — заявив міністр.

Він закликав політичних та громадських діячів утриматися від провокацій і спроб дестабілізувати ситуацію у країні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

«Відповідь буде жорсткою» — в РПЦ відреагували на рішення Синоду щодо України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Президент України Петро Порошенко наголосив, що держава поважатиме вибір тих, хто залишиться з Московським патріархатом.

19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви. Тоді глави українських церков закликали патріарха Константипольського Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви. УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: