Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підтвердив інформацію Громадського про те, один із підозрюваних у нападі на екс-російського розвідника Сергія Скрипаля у Британії причетний до вивезення екс-президента Віктора Януковича з України.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підтвердив інформацію Громадського про те, один із підозрюваних у нападі на екс-російського розвідника Сергія Скрипаля у Британії причетний до вивезення екс-президента Віктора Януковича з України.

Про це 2 жовтня міністр Аваков повідомив під час зустрічі з міністром з питань безпеки Великої Британії Беном Воллесом.

«Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков зазначив, що в Україні впізнали одного з учасників атаки в Солсбері, офіцера ГРУ Росії, який був причетний до вивезення екс-президента втікача Януковича з України», — йдеться у повідомленні МВС.

Речник МВС Артем Шевченко на питання Громадського, кого саме з підозрюваних у нападі на Скрипалів упізнали в Україні, сказав, що не може повідомити більше, ніж вказано на сайті МВС.

Громадське звернулось також до заступниці Шевченка Вікторії Навроцької і запитало, чи мав на увазі міністр Аваков публікацію Громадського, коли повідомляв інформацію інформацію представнику Британії.

Вікторія Навроцька відповіла: «Я не знаю, що мав на увазі міністр».

Водночас видання «Українська правда» повідомило з посиланням на МВС, що ймовірно, йдеться про офіцера ГРУ Анатолія Чепігу. Однак у МВС не сказали журналістам, хто саме його впізнав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чепіга вважався блатним»: за що молодому полковникові зі справи Скрипалів дали Героя Росії

Нагадаємо, 1 жовтня колишній журналіст «Центру управління розслідуваннями» Сергій Канєв, який брав участь у розслідуванні The Insider і Bellingcat стосовно підозрюваних в отруєнні Скрипаля, повідомив Громадському, що полковник російського розвідувального відомства ГРУ Анатолій Чепіга («Руслан Боширов»), якого Велика Британія підозрює в отруєнні Скрипаля, очолював операцію з вивезення до Росії екс-президента Віктора Януковича.

«Чепіга-Боширов брав участь в евакуації Януковича в Росію. Принаймні про це свідчать мої джерела. Він зі своїм підрозділом спецпризначенців прибув до резиденції Януковича — Межигір’я. Перебував там, охороняв його. Звідти вони транспортували його в Крим і до Росії», — розповів журналіст. 

За інформацією Канєва, саме за цю спецоперацію Чепіга отримав звання «Героя Росії». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полковник ГРУ РФ Чепіга-«Боширов» міг керувати евакуацією Януковича з України: що відомо

Адвокати Януковича повідомили Громадському, що їм нічого невідомо про Чепігу-«Боширова» і про те, що він нібито брав участь у вивезенні Януковича.

Джерела Громадського в Генпрокуратурі повідомили, що в Межигір’ї слідство не зафіксувало росіян. Однак 22 лютого 2014 року, коли Янукович вже був у Харкові, охоронці екс-президента точно були на зв’язку з росіянами.

Нагадаємо, видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat 26 вересня повідомили, що Анатолій Чепіга — це справжнє ім'я Руслана Боширова — його та ще одного росіянина (Олександра Петрова) Велика Британія звинуватила у отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Анатолій Чепіга, за даними журналістів, є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».

5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова.  Британія запевняє — це офіцери розвідки

Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з двома чоловіками, що назвалися Олександром Петровим і Русланом Бошировим. Люди з такими іменами підозрюються британським слідством в отруєнні екс-співробітника російської розвідки Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у місті Солсбері, в березні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців

Нагадаємо, на дебатах адвокати намагаються переконати суд у тому, що Янукович утік внаслідок «державного перевороту».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Поділитись: