УКРАЇНА

«Ми ж не можемо пограбувати Нацбанк» — голова Суспільного про борги мовника

26 вересня, 2018 17:54
УКРАЇНА/«Ми ж не можемо пограбувати Нацбанк» — голова Суспільного про борги мовника
Зберегти
Вигляд
Очільник «Національної суспільної телерадіокомпанії України» Зураб Аласанія повідомив, що через борги існує ризик вимкнення не тільки аналогової трансляції каналу «UA: ПЕРШИЙ», а й цифрової.

Очільник «Національної суспільної телерадіокомпанії України» Зураб Аласанія повідомив, що через борги існує ризик вимкнення не тільки аналогової трансляції каналу «UA: ПЕРШИЙ», а й цифрової. 

Про це Аласанія заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«Є (ризик вимкнення цифрової трансляції — ред.), бо там також є борги, вони не такі великі, але вони також накопичилися — більш ніж 10 (мільйонів гривень — ред.), менш ніж 70, я не буду уточнювати», — сказав він.

Голова НСТУ зазначив, що ситуація не змінилася з початку року, коли держава надала Суспільному половину фінансування, пообіцявши надати другу половину після отримання фінансового звіту НСТУ у липні 2018-го.

«Ми мали б в липні десь збанкрутувати, а вони мали б в липні надати наступне фінансування, але не надали. От так ми і жили», — розповів Аласанія.

За його словами, до кінця року НСТУ матиме 250 мільйонів гривень загального боргу, включно з боргом за трансляцію.

«Що ми робимо? Антикризові міри ми приймаємо, вони доволі важкі: відпустка без оплати праці на 15, 10 і 8 днів для різних верств співробітників. Але це не врятує на ті 140 мільйонів, які ми боргуємо тільки за трансляцію до кінця року. Варіантів немає», — наголосив очільник Суспільного.

Він додав, що Суспільне також повернуло деяку «токсичну рекламу», від якої спочатку відмовилося, проте цих заходів все одно недостатньо.

«Ми ж не можемо вийти з автоматами під Національний банк і просто пограбувати його. На вулиці людей також грабувати не можемо. Ми можемо тільки спілкуватися з владою», — заявив Аласанія.

Він розповів, що у першому проекті бюджету на 2018 рік, який підготував кабмін, для Суспільного було передбачено 1,5 мільярди гривень, але у Верховній Раді вже опинився проект, де фінансування зменшилося удвічі.

На запитання, яка конкретно гілка влада відповідальна за це, Аласанія відповів, що в нього немає доказів відповідальності конкретного органу влади або посадовця.

«Я можу тільки думати про те, що такий документ як проект бюджету України йде з однієї вулиці Києва до іншої вулиці (з кабміну до парламенту — ред.), то він потрапляє на ще одну вулицю, не напряму, іншого пояснення в мене немає. А тут є три вулиці», — сказав очільник НСТУ.

На питання ведучого, чи йдеться про Банкову (де розташована Адміністрація президента — ред.), Аласанія відповів: «Схоже на те».

Водночас він нагадав, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман неодноразово публічно обіцяв дофінансувати НСТУ, проте цього досі на сталося.

Зазначимо, що, згідно з законом, Суспільний мовник має отримувати 0,2% ВВП країни. У 2018 році ця цифра мала б скласти близько 1,5 мільярди гривень, але Верховна Рада виділила 776 мільйонів гривень.

Нагадаємо, 25 вересня Державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення відключив аналогове мовлення телеканалу «UA:Перший» за борги.

Громадські організації закликали уряд вжити заходів для відновлення аналогового мовлення телеканалу «UA:Перший».

Раніше правління  НСТУ визначило антикризові заходи у зв'язку з дефіцитом коштів для фінансування мовника.

21 вересня Аласанія повідомив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України перебуває у критичному стані через недофінансування.

Того ж дня видання «the Бабель» з посиланням на власні джерела повідомило, що 20 вересня відбулася зустріч керівного складу НТСУ з головою та представниками правління телерадіокомпанії з метою обговорити можливі антикризові заходи.

За інформацією видання, на зустрічі озвучили численні варіанти економії, в тому ж числі відпустки за власний кошт для керівництва та працівників компанії, відключення одного з каналів, введення триденного робочого тижня і повернення в ефір платних привітань.

Андрій Сайчук, генеральний продюсер «Суспільного мовлення» звинуватив видання «theБабель» у викривленні фактів про нараду керівників НСТУ. 

Коментуючи фразу «Андрій Сайчук висунув пропозицію відключити канал UA: Перший» з вищезгаданої публікації, Сайчук пише:

«[Я] казав, що якщо мої аргументи не переконливі і економити будуть на зарплатах виробничої команди і контенті, то краще вже нічого не виробляти, оголосити про страйк і цілодобово транслювати стрім цього страйку — що було б ще більшою економією і, до того ж, сильним ходом в сенсі отримати розголос навколо нашого жорсткого недофінансування. І, так, остання теза була, швидше іронією. В підсумку дехто вирішив, що я закликаю до страйку, а з цієї публікації тепер виходить, що я закриваю канал».

У вересні повідомлялося, що уряд пропонує збільшити фінансування суспільного мовлення у 2,3 рази.

9 липня НСТУ заявила, що Україна вперше не братиме участі в дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» через недофінансування суспільного мовника. Пізніше в НСТУ заявили, що проведуть конкурс на Євробачення, однак в режимі онлайн.

Пов`язані новини