Міністерство закордонних справ Канади не допустило представників російських пропагандистських агентств «Спутник», «РИА-Новости» і ТАСС до висвітлення засідання так званої «лімської групи» в Оттаві щодо кризи у Венесуелі. Про це повідомляє «Укрінформ».

Попри те, що кореспондент, який працює на агентство «ТАСС» в Канаді, має постійну акредитацію при парламенті країни, на захід в МЗС його все одно не допустили. 

У Посольстві РФ у Канаді назвали недопуск журналістів «цілеспрямованою травлею». 

Окрім росіян, на зустріч не допустили журналістів венесуельського мовника «teleSUR», оскільки він є «державним пропагандистським ресурсом».

4 лютого в Оттаві відбулося позачергове засідання так званої «лімської групи», до якої входять держави Заходу, які працюють над мирним вирішенням кризи у Венесуелі. Учасники засідання визнали Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «За мінімальну зарплату можна купити шматок сиру і хліба» — журналіст розповів про життя у Венесуелі

Нагадаємо, 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: