УКРАЇНА

МЗС: Ми не отримували запитів щодо розшуку Костенка з боку правоохоронців України

6 серпня, 2018 18:03
УКРАЇНА/МЗС: Ми не отримували запитів щодо розшуку Костенка з боку правоохоронців України
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України не отримувало запитів від українських правоохоронців щодо звільненого з російської в'язниці українця Олександра Костенка.

Міністерство закордонних справ України не отримувало запитів від українських правоохоронців щодо звільненого з російської в'язниці українця Олександра Костенка.

Про це повідомила кореспондентка Громадського.

«Ми не отримували запитів щодо того, чи перебуває в розшуку Костенко. Якщо правоохоронні органи мають до нього запитання, то вони це з‘ясують. Наша функція — забезпечити перевезення в Україну», — зазначив державний секретар МЗС Андрій Заяць.

Він також додав, що Костенко перетнув кордон як громадянин України, з українським паспортом.

У Києві на Костенка чекають ввечері 6 серпня. Тут йому нададуть житло, медичну допомогу та послуги радника, щоб він міг отримати статус внутрішньо переміщеної особи, зазначили в МЗС. 

Костенко фігурував у справі «азовця» Станіслава Краснова, якого звинувачували у держзарді та умисному вбивстві.

Нагадаємо, українець Олександр Костенко 2 серпня вийшов з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області. Його звільнили за спливом терміну ув'язнення. 

Кримчанин Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. Костенка вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Своєї провини він не визнав. 

Наприкінці червня 2018-го Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.

Уповноважена з прав людини України повідомила, що після звільнення влада Києва та Уряд допомогли з житлом звільненому політв'язню Костенку. Також вона зазначила, що Олександр Костенко може отримати 100 тисяч гривень допомоги від держави. Також повідомлялося, що у Костенка зламана рука

Пов`язані новини