Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Росії у зв’язку із рішенням Верховного суду РФ стосовно «законності» вироку українському політв'язню Павлу Грибу.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби українського зовнішньополітичного відомства.

«Це рішення російського суду, як і усі рішення щодо інших безпідставно засуджених в РФ громадян України, в очах усього світу є ще одним свідченням повної відсутності в Росії будь-якого правосуддя і справедливості», — заявили в українському МЗС.

Повідомляється, що Верховний суд РФ «зухвало» відхилив аргументи адвокатів щодо невинуватості Павла Гриба.

Крім того, МЗС закликало міжнародних партнерів відреагувати на незаконне рішення РФ та вимагати від РФ безумовного звільнення усіх українських політв'язнів та військовополонених.

Раніше Верховний суд РФ визнав «законним» вирок у 6 років колонії для українського політв’язня Павла Гриба

22 березня 2019-го Північно-Кавказький окружний райсуд Ростова-на-Дону засудив українського політв'язня Павла Гриба, обвинуваченого в схилянні до теракту росіянки Тетяни Єршової, до шести років позбавлення волі.

Після оголошення вироку в коментарі Громадському Гриб заявив, що починає голодування, однак невдовзі його припинив.

Батько політв’язня Павла Гриба назвав вирок суду смертельним для сина. Раніше українська омбудсмен заявила, що Павло потребує негайної операції на серці.

У серпні 2017-го український офіцер Ігор Гриб заявив про викрадення сина спецслужбами РФ у Білорусі. За його словами, ФСБ виманило його сина Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання. Згодом з'ясувалось, що 19-річний Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі, його звинуватили у тероризмі.

Поділитись: