Міністерство закордонних справ України виправило британського мовника ВВС, який назвав агресію Росії на Донбасі «українською кризою»

Міністерство закордонних справ України виправило британського мовника ВВС, який назвав агресію Росії на Донбасі «українською кризою».

«Шановне ВВС, немає ніякої української кризи. Є російська агресія проти України. Повідомлення має базуватися на фактах», — заявила речниця МЗС України Мар’яна Беца.

Британський мовник використав термін «Ukraine crisis», говорячи про похорон вбитого в окупованому Донецьку ватажка самоназваної «ДНР» Олександра Захарченка.

Зазначимо, що на сайті ВВС є і хештег «українська криза», за яким можна знайти новини як про Донбас, так і про президента-утікача Віктора Януковича, народну депутатку Надію Савченко та про замах на російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченка.

31 серпня унаслідок вибуху в ресторані «Сепар» загинув ватажок бойовиків «ДНР» Олександр Захарченко. Цю інформацію Громадському підтвердили у його прес-службі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про загиблого ватажка самопроголошеної «ДНР» Олександра Захарченка

Від вибуху також постраждав голова «Міністерства фінансів республіки».

Унаслідок замаху на ватажка бойовиків так званої «ДНР» Олександра Захарченка 12 людей отримали травми та загинув охоронець Захарченка.

У Донецьку через загибель Захарченка закрили виїзд з міста.  Крім того, так звана влада «ДНР» закрила всі блокпости, зокрема пункти пропуску на російському кордоні і на адмінкордоні з «ЛНР». Також у «республіці» оголосили жалобу та скасували заняття в школах.

Федеральне російське агентство «Интерфакс» з посиланням на джерела серед силовиків «ДНР» повідомило, що в Донецьку затримали підозрюваних в замаху на Захарченка — це нібито «українські диверсанти».

Речниця СБУ Олена Гітлянська в коментарі Громадському не підтвердила інформацію про затримання нібито «українських диверсантів». СБУ розглядає дві версії вбивства ватажка «ДНР» Захарченка

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що за вибухом та вбивством Захарченка нібито стоїть «київський режим». Росія  вважає це терактом. Президент РФ Путін назвав вбивство Захарченка дестабілізацією і звернувся до жителів Донбасу. 

Російське видання «Комерсант» повідомило, що бойовики шукають пособників вбивства екс-ватажка самопроголошеної «ДНР» Олександра Захарченка серед його оточення.

В офісі українського омбудсмена повідомили, що в Донецьку вибили зізнання з 4 затриманих за вбивство Захарченка.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile