У Києві на будівлі головного управління Національної поліції з'явився банер «Free Markiv»
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

У Києві на будівлі головного управління Національної поліції з'явився банер «Free Markiv» на підтримку нацгвардійця Віталія Марківа, якого у липні італійський суд засудив до 24 років ув'язнення. Такий же банер найближчими днями повісять на будівлі Міністерства внутрішніх справ України. Це спільна ініціатива МВС та активістів руху «Free Markiv».

Про це hromadske повідомив речник МВС Артем Шевченко. Він додав, що це свого роду психологічна підтримка для рідних Віталія.

«Ми будемо підтримувати його родину, підтримуємо усіх однодумців, тому долучилися до свого роду психологічної підтримки, розмістивши банер на центральних управліннях поліції та МВС. Так само ми допомагатимемо стороні захисту в обґрунтуванні мотивувальної частини вироку та залученні свідків, якщо потрібно, з нашого боку», — сказав Шевченко та додав, що сподівається на те, що суд апеляційної інстанції буде більш логічним та зваженим.

14 жовтня у Києві активісти, друзі та рідні нацгвардійця Віталія Марківа зібралися на акцію підтримки.

Нагадаємо, 12 липня суд Італії засудив до 24 років ув'язнення нацгвардійця Віталія Марківа, звинуваченого у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році. При цьому італійський прокурор вимагав засудити Марківа до 17 років ув’язнення. Цей вирок будуть оскаржувати.

В останньому слові Марків сказав, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну. 

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генпрокуратурі терміново зайнятися питанням повернення нацгвардійця Віталія Марківа.

  • Віталій Марків, який має громадянство України та Італії, перебуває за ґратами з 30 червня 2017 року, коли його заарештували в аеропорту Болоньї.
  • Його звинуватили у вбивстві за попередньою змовою з групою осіб італійського фотографа Андреа Роккеллі та його російського перекладача Андрія Миронова. Вони загинули внаслідок мінометного обстрілу 24 травня 2014 року біля підніжжя гори Карачун під Слов’янськом, на контрольованій тоді бойовиками території.
  • Прокурори вважають загибель Роккеллі умисним убивством. За їхньою версією, перебуваючи на горі Карачун, Марків передав інформацію про перебування журналістів українській армії.
  • Захист відкидав ці звинувачення, наполягаючи на тому, що журналісти перебували в зоні війни без розпізнавальних знаків і стали жертвами перехресного вогню.
  • Італійська сторона відмовилася від проведення слідчих дій на місці події, а також проігнорувала пропозиції України щодо створення спільної слідчої групи, які лунали після арешту Марківа.
  • Звинувачення проти Марківа базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Мироновим та Роккеллі біля пагорба Карачун під Слов’янськом і якому єдиному вдалося вижити.
Поділитись: