У зоні бойових дій на Донбасі бойовики 13 вересня двічі порушили режим припинення вогню. Обійшлося без бойових втрат і поранень.

Про це повідомляє пресштаб операції Об’єднаних сил.

Так, неприцільні постріли з підствольних гранатометів в бік українських позицій зафіксували поблизу населених пунктів Піски та Авдіївка. Українські військові вогонь у відповідь не відкривали.

Від початку поточної доби, 14 вересня, на усіх ділянках спостерігалася «тиша», без порушень режиму припинення вогню.

Окрім того, військовослужбовці Збройних сил спільно з вогнеборцями ДСНС загасили одну пожежу в районі населеного пункту Миколаївка та дві неподалік Мар’їнки.

Станом на вечір 12 вересня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 1 014 порушень «тиші» від початку перемир'я 27 липня. Загалом було 177 вибухів, два невизначені боєприпаси, що пролетіли, 13 освітлювальних ракет та 822 черги та постріли.

В ОБСЄ за порушення рахували кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції рахуються як один факт порушення.

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Донедавна головним досягненням перемир'я вважали те, що від обстрілів не загинув і не дістав поранення жодний український військовий. На 42-й день перемир'я, 6 вересня, бойовики порушили режим «тиші» й обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий внаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Так званий керівник самопроголошеної «ДНР» Денис Пушилін 5 вересня побачив порушення перемир'я, укладеного наприкінці липня, там, де його більше не побачив ніхто, і почав грозитися знищити позиції українських військових.

Погрози Пушилін постійно відтерміновував, посилаючись на можливість урегулювати все через перемовини в Мінську. 9 вересня під час засідання ТКГ саме це врегулювання і було досягнуте: «ДНР» відрапортувала про допуск своїх представників для інспектування позицій українських військових, щодо яких вона висувала претензії. Спільну інспекцію згодом підтвердили і в Офісі президента.

Та вже перед самим її початком 10 вересня в Офісі президента заявили, що інспекцію скасовують, бо бойовики та Росія висунули нові вимоги. За даними ЗМІ, серед цих вимог зокрема: відвідування нових точок, здійснення фото- та відеофіксації та підписання спільного протоколу.

Українська делегація в ТКГ вважає, що ці вимоги «грубо порушують досягнуті 9 вересня домовленості». Відтак представник України в ТКГ Леонід Кравчук звернувся до ОБСЄ з проханням відкласти інспекцію.

Поділитись: