В Офісі президента України сподіваються, що вже наступного тижня на перемовинах Тристоронньої контактної групи вдасться домовитися про конкретні дати нового обміну полонених. Наразі обговорюється формула «100 на 100».

Про це в інтерв’ю телеканалу «Україна» сказав очільник Офісу президента Андрій Єрмак.

Він зазначив, що на територію окупованого Донбасу до кінця вересня відправиться місія Червоного Хреста. На запитання журналіста, чи є це першим етапом підготовки до обміну, Єрмак відповів, що є.

«Ми сподіваємося, що вже на найближчих засіданнях, які відбудуться у найближчий тиждень, буде обговорюватися питання і конкретні дати наступного обміну полонинними. Наразі у списках у кожної сторони близько 100 людей», — сказав Єрмак. 

Чи відбудеться обмін?

Ще на початку серпня Єрмак переконував, що на найближчих засіданнях Тристоронньої контактної групи вдасться остаточно узгодити список для обміну полонених, який утримують на окупованих територіях Донбасу.

З часу останнього обміну полонених в українській делегації в Тристоронній контактній групі змінилося керівництво. На початку травня президент Зеленський затвердив її новий склад і посилив представництво України.

28 липня стало відомо, що очільник ТКГ, другий президент України Леонід Кучма, більше не братиме участь у перемовинах у Мінську. Йому на заміну прийшов перший президент України Леонід Кравчук. Згодом до ТКГ приєднався перший прем'єр-міністр України Вітольд Фокін.

Коли були останні обміни?

29 грудня відбувся останній обмін полонених. Тоді з тюрем самопроголошених «республік» повернули 76 українців, Україна передала так званим «ЛНР» та «ДНР» 127 людей.

У квітні Україна звільнила ще 19 своїх громадян, які перебували в неволі на тимчасово окупованих територіях. Це був третій етап звільнення за каденції Володимира Зеленського. Перший відбувся у вересні 2019 року, коли додому повернулися 35 українців.

А що там «нормандський формат»?

Остання зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі була 9 грудня 2019 року у Парижі. Нову тоді погодили через 4 місяці, однак через коронавірус та невиконання домовленостей її відклали.

11 вересня у Берліні зустрілися радники лідерів країн «нормандської четвірки», однак дати нового саміту погодити не вдалося. Водночас як з'ясувалося, на зустрічі Україна підтвердила, що готова змінити постанову про місцеві вибори, яку раніше ухвалила Рада. Нині вона передбачає, що вибори на окупованому Донбасі відбудуться лише після відновлення над ним контролю.

Поділитись: