«З днем дурня!» та «Зеленський не підведи»: як у соцмережах вчаться жити з результатами першого туру виборів
Лідером у першому турі президентських виборів став комік Володимир Зеленський. Друге місце посів чинний президент України Петро Порошенко. Одразу після оголошення екзит—полів у соцмережі почалися бідкання «порохоботів», посипалися дотепи «ЗЕботів», розсудливі дописи інших користувачів. Громадське зібрало найяскравіші реакції на результати першого туру виборів президента.
З самого ранку 1 квітня депутат від Блоку Петра Порошенка Володимир Ар’єв привітав усіх, хто голосував за Володимира Зеленського з Днем дурнів: «Шановних виборців кандидата В. Зеленського вже можна щиро привітати з професійним святом!».Долучився і депутат від «Народного фронту» Ігор Лапін.
Перша віце-спікерка Верховної ради України Ірина Геращенко була стриманішою. Вона просто підтримала Порошенка та заявила, що його команда вже готується до другого туру: «Президент-демократ. Його друга каденція буде сильнішою...».

Водночас, журналіст Айдер Муждабаєв не стримував емоцій, у своїх дописах він назвав перемогу Зеленського — «перемогою Кремля». А громадяни, що підтримують Зеленського, на його думку, не цінують незалежність України: «Согласно выборам, независимая Украина является абсолютной ценностью не более, чем для 25-30% граждан. Это очень плохо. Это гарантия грядущего хаоса и российского вторжения. Их медиаплан работает, они сумели с помощью троллей, полезных идиотов и леваков, сколотить инфантильное дебильное большинство».
Журналістка Маряна П’єцух назвала «страшним висновком» те, що «Зеленський об'єднав Україну»: «От і приїхали. Він лідирує у всіх регіонах, крім заходу, але і там невелика різниця з Порошенком (21% проти 26% у Порошенка). Здобули, мл...ь».
А от колишній президент Грузії, екс-очільник Одещини, вигнаний з України Порошенком, Міхеіл Саакашвілі написав не один пост на підтримку Зеленського. Але найлаконічнішим став цей допис проти гаранта: «Я переконаний, що навіть психічно хворі не настільки божевільні, щоб голосувати за нього у другому турі».

Журналіст 1+1 Дмитро Фурдак підтримав Зеленського, виклавши фото із підписом «Не підведи».
Народний депутат Сергій Лещенко, який є членом команди Зеленського, написав, що єдиним порятунком для Петра Порошенка у другому турі є запрошення у команду Святослава Вакарчука:«Я не знаю, веде Порошенко з ним переговори чи ні. Але це єдина стратегія для прокравшегося президента — політичного банкрута. Частина виборців голосували за Гриценка, виходячи з того, що Вакарчука немає в бюлетені, а пропустити вибори вони не могли»
Блогер Денис Казанський зазначив — помилково вважати, що Зеленському допомогли ручні ЗМІ олігарха Ігоря Коломойського:
«Купити свій канал — вже не досить для перемоги. Намети і борди, схоже, взагалі не потрібні. Набагато вигідніше витратити ці гроші на нормальну кампанію в соцмережах. Рентабельність буде набагато вище. Так що чекаємо найближчим часом перекроювання бюджетів у штабах і масовий похід політиків в Інстаграм і Ютуб».
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін закликав Порошенка діяти, поки є час: «На відміну від нього, Ви, Петро Олексійович, можете не обіцяти, а зробити. Принаймні ще три тижні можете», — написав Шабунін.
А голова Суспільного мовлення Зураб Аласанія вважає, що ще до завершення другого туру ми побачимо, як ті, хто підтримував Порошенка почнуть «на ходу перевзуватися»: «І почнуть ревно і люто доводити, чому страшенно важливо тепер всіма силами й талантами підтримати не "тих зрадників-корупціонерів", а "молодого і поки недосвідченого політика". Просто життєво необхідно (ну, їм правда потрібно, як інакше дістанешся ресурсу)».

Викладач української історії в Гарварді, директор Гарвардського українського наукового інституту Сергій Плохій звернув увагу на те, що Україна йде в ногу зі світом. Що не може не тішити: «Не зважаючи на всю специфіку ситуації, Україна стала частиною світових трендів — антисистемне голосовуння, як у Британії та Сполучених Штатах, та таке саме здивування еліт. Але українські соціологи виявилися кращі за своїх західних колег. Знімаю капелюха перед їхньою професійністю».
Правозахисниця Альона Луньова обурилася ж, що обговорення першого туру в соцмережах «сумнішим, аніж результати екзит-полу»: «Взагалі не розумію, звідки у моїй стрічці стільки зверхності та тонн лайна щодо наших співгромадян, які проголосували за Зеленського. Друзі, тепер ви розчаровано пишете, що третина українців — дебіли. А що, сьогодні ви забули, що зазвичай топите за демократичні цінності, повагу та толерантне сприйняття іншої думки?».
Голова правління Transparency International Ярослав Юрчишин відзначив, що Схід та Південь підняв явку в порівнянні з 2014 роком, а от Захід і Центр проголосували «ногами, показавши що наявне меню не містить того, заради чого вони готові відірватися від недільних справ».
За його словами, виборці в Зеленському побачили «свого кандидата»: «Так, за цим вибором більшості дуже багато питань. Перше з них - виборці впливають на свого кандидата так само, як і він на них. Зрозумівши остаточно свого виборця Зе або ще більше попростішає (більш ймовірно), або навпаки спробує зайти на електоральне поле опонентів і ускладнить свої підходи…»
«Що точно можна сказати - кінця світу не настане при будь-якому кандидатові. Щось буде складніше, щось легше. За вибір по приколу доведеться відповідати всім: і прикалістам, і тим, хто цьому не завадив. Бо пріколи в кінці квітня не завершаться за будь-яких умов, концерт триватиме чи то в президентському, чи то в парламентському, чи то в змішаному форматі...».
- Поділитися: