На Кубі спалахнули найбільші за останні десятиліття протести. Причина — у глибокій економічній кризі

На Кубі в неділю, 11 липня, розпочалися найбільші за останні десятиліття протести. Люди обурені поглибленням економічної кризи, яку спричинила пандемія коронавірусу.
Про це повідомляють The Washington Post та Associated Press.
Протести почалися в місті Сан-Антоніо-де-лос-Баньос і через Facebook швидко поширилися територією країни. Згодом кубинська влада заблокувала у країні інтернет.
Протестувальники скандували «Свобода», «Досить» та «Об'єднуймось».
Кубинський журналіст Абрахам Хіменес Еноа розповів, що через економічну кризу «ця країна втрачає навіть страх»: «Куба — острів, яким керують військові протягом 62 років. Сьогодні немає їжі, немає ліків, а люди вмирають, як мухи, від COVID-19. Люди втомилися».
Кубинські поліцейські розганяли протестувальників, зокрема за допомогою сльозогінного газу. Не минулося без сутичок: невдовзі після початку маршу деякі демонстранти почали кидати в поліцію каміння, після чого правоохоронці затримали щонайменше 20 людей.
На протести відреагував президент Куби Міґель Діас-Канель — він закликав «революційних» (тобто прихильних до чинної комуністичної влади) громадян вийти на вулиці. Пізніше справді відбулася альтернативна акція: на неї вийшли люди, які заявили про підтримку політики чинної влади.
Через пандемію коронавірусу на Кубі поглибилася економічна криза — найбільша з моменту розпаду Радянського Союзу, який був головним постачальником економічних благ на острів.
У 2020 році через пандемію коронавірусу (яка призвела до різкого скорочення туризму) та санкцій США економіка Куби скоротилася на 11%. У країні все частіше стаються тривалі відключення електроенергії та перебої з постачанням продовольства.
На цьому тлі президент Куби Діас-Канель у 2020-му оголосив про низку реформ, спрямованих на збільшення експорту країни та стимуляції внутрішнього попиту. Серед них згадувалося й «покращення недержавного сектору» економіки.
Із 1 січня 2021 року на Кубі розпочали масштабну грошову реформу, яка має скасувати подвійну грошову систему, що діє в країні 26 років. Там досі були дві національні валюти — кубинський песо та кубинський конвертований песо.
За даними Університету Джонса Гопкінса, з початку пандемії в 11-мільйонній Кубі зафіксували 238 тисяч випадків коронавірусу. Понад 1,5 тисячі людей померли від ускладнень захворювання.
- Поділитися: