Життя

На Львівщині ще три парафії колишньої УПЦ МП перейшли до нової церкви

«Духовна велич Львова»
Життя/На Львівщині ще три парафії колишньої УПЦ МП перейшли до нової церкви
Зберегти
Вигляд
На Львівщині три парафії колишньої Української православної цервки Московського патріархату (УПЦ МП) вирішили приєднатись до помісної Православної церкви України (ПЦУ). Про це повідомив релігійно-інформаційний сайт «Духовна велич Львова».

«Сьогодні, 24 грудня 2018 року, стало відомо про перехід ще трьох громад УПЦ МП зі Львівщини у Помісну Православну Церкву, а саме із сіл Піщани та Верчани (Стрийський р-н) та міста Угнів (Сокальський р-н)», — йдеться у повідомленні.

22 грудня на Львівщині парафія святих апостолів Петра і Павла міста Жовкви перейшла з УПЦ Московського патріархату до новоствореної української церкви.

На Закарпатті перша парафія УПЦ МП перейшла до новоствореної Православної церкви України.

Ще раніше громада селища Шишківці в Чернівецькій області 19 грудня перейшла з УПЦ Московського патріархату до єдиної Православної церкви України. Ця громада стала першою в Україні, що перейшла з МП в нову церкву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.

У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Пов`язані новини