УКРАЇНА

На Майдані організували акцію на підтримку політв’язнів Сенцова й Кольченка

31 травня, 2018 12:46
УКРАЇНА/На Майдані організували акцію на підтримку політв’язнів Сенцова й Кольченка
Зберегти
Вигляд
lead
У Києві на Майдані Незалежності близько 50 людей вийшли на акцію підтримки українських політв’язнів Кремля — Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

У Києві на Майдані Незалежності близько 50 людей вийшли на акцію підтримки українських політв’язнів Кремля — Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Акцію організував директор Київської школи фотографії Костянтин Сова. Учні цієї школи вийшли з плакатами «Свободу заручникам Кремля», «Свободу політв’язням», «Росія — тюрма народів» та «Свободу Сенцову та Кольченку».

Учасники акції фотографувалися з плакатами, потім ці кадри поширюватимуть соцмережами для інформування світу про українських політв’язнів.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова. 

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. 

28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», — лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

«Дзвоніть, кричіть, пишіть політикам»: громадські діячі Чехії закликали звільнити Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини