На посаду прем'єр-міністра Великої Британії після відставки Терези Мей вже претендують семеро кандидатів.

Про це повідомляє Reuters.

Дехто з політиків уже обіцяє досягнути успіху там, де Мей «зазнала поразки», і вивести Велику Британію та Європейський Союз з кризи.

До чотирьох охочих стати прем'єрами долучилися екс-міністр охорони здоров'я Мет Хенкок, екс-міністр з питань Brexit Домінік Рааб та колишня лідерка Палати громад Андреа Лідсом.

Усі кандидати, вказує Reuters, заявляють про можливість досягнення консенсусу або скасування травневої угоди про вихід країни з ЄС, хоча ЄС заявив, що її не переглядатиме.

«Ми повинні запропонувати угоду, яка пройде через цей парламент», — сказав Хенкок.

«Ми повинні бути гранично чесними щодо компромісів», — додав він.

Прем’єр-міністерка Британії Тереза Мей офіційно оголосила, що піде у відставку з поста лідера Консервативної партії 7 червня, а згодом і з посади глави уряду.

Нового прем’єра Великої Британії планують обрати до 20 липня.

Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: