В уряді поки не прогнозують, яких остаточних збитків може завдати спалах коронавірусу економіці України
У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства поки не беруться підраховувати, яких наслідків може завдати спалах китайськог коронавірусу для економіки Китаю та України.
Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки Сергій Ніколайчук під час брифінгу з питань презентації стратегії економічного розвитку України 17 лютого.
За словами Ніколайчука, наразі уряд очікує, що прямий вплив спалаху коронавірусу на українську економіку буде незначним, однак вторинні ефекти, які можуть проявитися у більш довгостроковій перспективі, залежатимуть від рішень китайського уряду.
«Прямі ефекти ми поки що оцінюємо як достатньо незначні, але вторинні ефекти залежатимуть від того, як азійські країни, на сам перед Китай, впораються з економічними наслідками цього явища», — повідомив Ніколайчук.
За підсумками 2019 року Китай, вперше випередивши Росії, став найбільшим торговельним партнером України. До Китаю Україна експортує найбільше своєї продукції. У разі, якщо в Китаї запровадять серйозні обмеження на пересування чи економічну діяльність, це матиме прямий вплив на українські компанії, які можуть втратити ринок збуту.
За останніми даними, кількість людей, інфікованих китайським коронавірусом, збільшилась до 71 331. Через вірус померли 1 775 пацієнтів. У Гонконгу зафіксували 57 випадків інфікування та один смертельний випадок.
Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.
Нагадаємо:
- У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
- Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
- За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії, Індії та Африці. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
- 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
- В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.
Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.
- Поділитися: