На одеських активістів могли напасти для дестабілізації ситуації в регіоні — прокуратура

В Одесі на місцевих активістів, зокрема, Олега Михайлика могли напасти для того, аби дестабілізувати ситуацію в регіоні.

В Одесі на місцевих активістів, зокрема, Олега Михайлика могли напасти для того, аби дестабілізувати ситуацію в регіоні.

Про це сьогодні під час брифінгу заявив прокурор Одеської області Олег Жученко, передає кореспондентка Громадського.

Жученко нагадав, що підозрювані в нападах на багатьох активістів нині затримані, їм оголосили підозри. Зокрема, йдеться про справи Олега Михайлика, Віталія Устименка та Івана Русєва.

Очільник прокуратури регіону проінформував, що правоохоронці повідомили про підозру депутату сільської ради Татарбунарського району у нанесенні побоїв екологу Івану Русєву, працівнику Національного природного парку «Тузловські лимани»

Правоохоронці встановили, що нападники ретельно готувалися до скоєння злочину. Вони намагалися забезпечити собі алібі.

«Триває робота слідства і оперативна, а також процесуальних керівників органів прокуратури на здобуття більших доказів вини вказаних осіб. Зазначу, що група досить непроста», — зазначив прокурор.

Начальник Головного управління Нацполіції області попросив людей поставитися з розумінням до підвищених заходів безпеки в регіоні, зокрема ретельної перевірки транспортних засобів.

27 вересня суд взяв під варту всіх трьох підозрюваних у замаху на очільника одеського осередку партії «Сила людей» Олега Михайлика. Всі затримані перебуватимуть у СІЗО 2 місяці без права внесення застави, в тому числі підозрюваний з 1-ою групою інвалідності Торніке Герасін.

Після оголошення запобіжного заходу Герасіну в залі сталися сутички. Бійці КОРДу відтіснили від підозрюваного родичів, після чого Герасіна повезли до СІЗО.

Під час обшуку в одного з підозрювааних вилучили зброю, з якої могли стріляти в Михайлика.

Раніше прокуратура Одеської області підготувала клопотання про арешт без права внесення застави для трьох підозрюваних у нападі на Михайлика.

25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних.

Нагадаємо, увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті.

Очільник поліції розповів, що слідство розглядає декілька версій нападу, зокрема пов'язані з громадською і журналістською діяльністю Михайлика. Всього розглядається 5 версій нападу.

У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.

Станом на ранок 23 вересня Олег Михайлик прийшов у лікарні до свідомості. У лікарні йому надали охорону.

До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика.

Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика.

Управління Нацполіції Одеської області відкинуло звинувачення громадськості в тому, що правоохоронці зволікають з розслідуванням нападу на активіста Олега Михайлика.

Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні за останні місяці.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.

У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.

Напад на на активіста Майдану, лідера місцевого осередку організації «Автомайдан» Віталія Устименка стався 5 червня. Він дістав ножове поранення в стегно, також Устименку розбили голову.

25 вересня 2018 року стало відомо, що поліція затримала двох чоловіків, яких підозрюють у нападі Устименка. Один з них перебував у Донецькій області, інший — у Дніпропетровській.

На еколога, екс-директора Національного природного парку «Тузловські лимани» Івана Русєва напали 31 серпня.

Русєв дістав тілесні ушкодження під час конфлікту між співробітниками парку і людьми, які намагалися полювати в межах природоохоронної зони. В еколога відібрали планшет, яким він фільмував дії браконьєрів.

5 вересня активісти вимагали під Головним управлінням Нацполіції області якомога швидше і ретельніше розслідувати цей напад.