На тимчасового окупованих територіях Донецької та Луганської областей після указу президента Росії Володимира Путіна ведуть активну агітацію щодо видачі російських паспортів за спрощеною схемою.

Про це заявила правозахисна організація «Восточная Правозащитная Группа» з посиланням на власну моніторингову групу.

«У друкованих ЗМІ, на місцевому телебаченні цілеспрямовано йде агітаційна кампанія з видачі паспортів РФ», — повідомляє група.

Також правозахисники зазначають, що місцеві так звані чиновники ширять повідомлення, що наступним етапом з боку Росії буде «включення Донбасу до складу РФ».

Дикреторка організації Віра Ястребова зазначила, що Росії нині треба показати масовість видачі паспортів на окупованих територіях.

«Жителі окупованих територій не квапляться отримувати паспорти РФ, тому спершу їх видадуть «чиновникам» місцевих адміністрацій, які отримують свою зарплатню з дотацій Росії», — сказала Ястребова.

Також організація оприлюднила фотографії місцевих газет. На одній з них зображені паспорти Росії, над ними напис «Донбасс идет домой».

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • На заклик України Радбез ООН 25 квітня зібралось на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу, але там не ухвалили жодного рішення.
  • Згодом Путін заявив, що РФ думає над наданням російського громадянства за спрощеною процедурою всім українцям, а не лише жителям окупованих територій Донецької та Луганської областей.
  • Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер не виключає введення нових санкцій проти Росії за спрощену процедуру видачі паспортів для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile