З 26 лютого на прикордонному пункті «Порубне», який перетинав інфікований китайським коронавірусом українець, цілодобово чергує екстрена медична служба.

Про це hromadske розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров'я Чернівецької облдержадміністрації Марія Поліщук.

Вона зазначила, що на пункті також цілодобово чергує епідеміолог, а з 8 ранку до 8 вечора — медсестра.

Раніше прикордонники повідомляли, що спеціалісти встановлюють осіб, які могли контактувати з українцем, у якого виявили китайський коронавірус.

Наразі відомо, що з ним контактували декілька прикордонників — ті, які міряли температуру, і ті, які займалися оформленням проїзду.

3 березня у Чернівцях виявили перший в Україні випадок зараження коронавірусом.

Інфікований — житель Чернівців, який разом з дружиною повернувся з Італії через пункт пропуску «Порубне» в Чернівецькій області. Тоді симптомів зараження у них не виявили. Після прибуття подружжя самоізолювалося, а через два дні, 28 лютого, у чоловіка з'явилися симптоми, які вказували на коронавірусну інфекцію. 29 лютого його госпіталізували, а ввечері в понеділок, 2 березня, коронавірус підтвердили за допомогою тестування.

У дружини хворого зараз ніяких симптомів не спостерігається. Вона ізольована і під наглядом лікарів.

Як швидко поширюється вірус? Які симптоми COVID-19 та як від нього захиститися? Усі новини про коронавірус в Україні та світі ми збиратимемо в текстовому онлайні.

За останніми даними кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 90 936. Зокрема в Італії зафіксували 2 036 випадків зараження.

Також відомо про 5 випадків зараження українців у світі: четверо інфікувалися на лайнері Diamond Princess та одна українка в Італії.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: