УКРАЇНА

На суді в Криму політв’язню Балуху, який голодує майже 3 місяці, стало зле

15 червня, 2018 14:32
УКРАЇНА/На суді в Криму політв’язню Балуху, який голодує майже 3 місяці, стало зле
Зберегти
Вигляд
На судовому засіданні в анексованому Криму українському політв’язню Володимиру Балуху стало зле. Балух голодує майже три місяці.

На судовому засіданні в анексованому Криму українському політв’язню Володимиру Балуху стало зле. Балух голодує майже три місяці.

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

До зали суду викликали швидку допомогу.

За словами громадського захисника Балуха архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента, політв’язень поскаржився, що вже протягом останніх 3 днів у нього сильно боліло серце.

«На його прохання, щоб йому надали лікаря, в Сімферопольському СІЗО йому категорично було відмовлено. А те, що зараз стався серцевий напад, пов’язано з тим, що починаючи з п’ятниці щодня у Володі йдуть обшуки. При тому, що обшуки йдуть і зранку, і вдень, і вночі. Людину доводять до нервового зриву. Винен в цьому начальник Сімферопольського СІЗО Бережний», — сказав Климент. 

Перед цим 15 червня підконтрольний Кремлю «Раздольненский суд» Криму допитав колишню дружину Балуха Наталію. Вона розповіла про неодноразові конфлікти Балуха з начальником СІЗО Сімферополя, де його утримують.  За словами дружини, Балуха постійно піддається образам за національною відзнакою.

Володимир Балух оголосив голодування 19 березня на знак протесту проти сфабрикованої щодо нього справи.

Так званий суд в анексованому Криму засудив Балуха до 3 років 7 місяців колонії-поселення та штрафу в 10 тисяч рублів у січні 2018 року. Це вже другий «судовий процес» над Володимиром Балухом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Він не дасть себе зламати», — мати кримського політв’язня Балуха

Адміністрація СІЗО в анексованому Сімферополі не документує перебіг голодування незаконно засудженого окупаційною владою українського активіста Володимира Балуха.

8 червня родичі українських політв’язнів Кремля уперше зустрілися з президентом Петром Порошенком. Цієї зустрічі, на якій була, зокрема, сестра Олега Сенцова, родичі домагалися кілька років. 

Президенту передали листа від кримського політв’язня Володимира Балуха, який на той момент голодував вже 82-й день. Володимир Балух просив посприяти створенню координаційної громадської ради, яка б регулювала процес звільнення українських політв’язнів у Росії та в Криму, а також заручників на Донбасі.

Російський омбудсмен розповіла про умови утримання українського політв'язня Балуха.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: спецефір Громадського про долю політв'язнів 

Пов`язані новини