На вʼїзді до селища, де проживає колишній голова Національного банку України Яків Смолій, невідомі встановили труну та поховальні вінки.

Про це повідомив сам Смолій у Twitter.

Біля вінків та трун також залишили плакати з написами «Смолія чекають суд та вʼязниця», «Смолій лобіює російський бізнес» та «Шлях корупції — в один бік».

Водночас, у Нацбанку припустили, що акція може стосуватися й наступника Смолія на посаді голови НБУ.

«Проте мета може бути зовсім іншою — залякування, щоб навпаки був слухняним та не робив кроків, які не подобаються замовникам цього «екшену», — додали у НБУ.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада звільнила Якова Смолія з посади голови правління Нацбанку. Зеленський запевнив, що ця відставка не загрожує незалежності Нацбанку. Сам Смолій пізніше сказав, що оголосив про відставку після зустрічі із Зеленським.

Пізно ввечері 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про свою відставку через «систематичний політичний тиск».

Відставка Смолія вже коштувала Україні близько 1,75 мільярда доларів — угоду з розміщення облігацій на цю суму напередодні скасували у Мінфіні.

Поділитись: