УКРАЇНА

НАБУ допитало депутата Кононенка у справі Онищенка

11 вересня, 2018 16:08
УКРАЇНА/НАБУ допитало депутата Кононенка у справі Онищенка
Зберегти
Вигляд
Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ігор Кононенко 11 вересня приходив на допит до Національного антикорупційного бюро у справі депутата-втікача Олександра Онищенка.

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ігор Кононенко 11 вересня приходив на допит до Національного антикорупційного бюро у справі депутата-втікача Олександра Онищенка.

Про це Громадському повідомили в прес-службі НАБУ.

«Вказана вами особа (Ігор Кононенко — ред.) приходила на допит до НАБУ», — розповіли в прес-службі.

На питання, який статус має Кононенко у зазначеній справі, в Бюро заявили, що не можуть надати цю інформацію.

Нагадаємо, за даними НАБУ, Онищенко у 2014-2016 роках неодноразово платив народним депутатам від 20 до 100 тисяч доларів як винагороду за голосування ними в Раді за потрібні йому законопроекти.

У травні 2018 року журналісти «Слідство.Інфо» зустрілися з Онищенком у Франції. Депутат-утікач дозволив їм сфотографувати сотні повідомлень у телефоні, в яких йдеться про призначення на різні державні посади та голосування за низку законопроектів в обмін на гроші.

Згідно з листуванням у телефоні Онищенка, він розмовляв з близькими до Порошенка депутатами Ігорем Кононенком, Сергієм Березенком та фінансовим радником президента Макаром Пасенюком.

Нібито саме через Онищенка оточення президента передавало інформацію, за що треба проголосувати, а після позитивного результату через нього здійснювався розрахунок.

5 вересня стало відомо, що суд дозволив НАБУ отримати інформацію з телефону Онищенка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вільна каса БПП»: Онищенко розповів, як став народним депутатом

Нагадаємо, 18 квітня депутат-утікач Олександр Онищенко, якого підозрюють у грошових махінаціях з реалізацією газу, оприлюднив частину запису розмови нібито з президентом Петром Порошенком. 

На записі начебто Порошенко обговорює з Онищенком домовленості з екс-міністром екології Миколою Злочевським щодо закриття кримінальних справ проти нього і бізнесу.

У прес-службі Адміністрації президента назвали «фейком» оприлюднений депутатом-утікачем Онищенком аудіозапис розмови з нібито президентом Порошенко. Представниця президента в Раді також назвала фейком оприлюднену Онищенком «розмову» з Порошенком.

Онищенко заявив про наявність записів із погрозами Порошенка ще 18 березня.

У НАБУ, коментуючи оприлюднені у ЗМІ так звані плівки Онищенка, повідомили, що готові вивчити оригінали цих записів.

Самого депутата Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.

Пов`язані новини