У Національному антикорупційному бюро заявили, що син колишнього віце-президента США Джо Байдена не фігурує в жодному розслідуванні Бюро.

Про це повідомили в прес-службі НАБУ.

У відомстві розповіли, що розслідують вчинення неправомірних дій чиновниками Мінекології часів президента Януковича під час видачі спеціальних дозволів на користування надрами низці підприємств, засновником яких є Burisma Limited, а кінцевим бенефіциарним власником — екс-міністр екології.

Водночас у НАБУ наголосили, що йдеться про події 2010-2012 років.

«Зміни що відбулися у складі правління компанії Burisma Limited, які наразі стали об’єктом уваги міжнародної спільноти, відбулися лише у травні 2014 року, відтак не є і ніколи не були предметом розслідування НАБУ», — заявили в Бюро.

Тобто, НАБУ не розслідує діяльність компанії Burisma за період, коли до її правління увійшов син Джо Байдена Хантер.

«Справа Байдена» спровокувала політичну кризу у США, президента Дональда Трампа звинувачують у тиску на українську владу і президента Володимира Зеленського зокрема з метою «дати хід» провадженню проти сина Байдена, бо він ймовірно буде його основним конкурентом на наступних виборах.

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною» і займеться справою Байдена.

24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу.

  • За даними видання The Washington Post, Трамп нібито вимагав продовжити розслідування у справі української газодобувної компанії Burisma, де працював син колишнього віцепрезидента США Джо Байдена. Останній є одним з головних суперників Трампа на майбутніх президентських виборах.
  • У зв'язку з цим у Конгресі США почали «масштабне розслідування» щодо можливих спроб президента Дональда Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані чинити тиск на українську владу, аби та сприяла переобранню Трампа на президентських виборах у 2020 році.
  • Адвокат Трампа Рудольф Джуліані спочатку визнав, а потім заперечив, що просив Україну провести розслідування щодо Байдена та його сина.
  • Сам Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • Сенатор-демократ Кріс Мерфі заявив, що адвокат Трампа Джуліані висував вимоги оточенню Зеленського, а «українські чиновники боялися наслідків їх невиконання».
  • Водночас голова МЗС України Вадим Пристайко, який стверджує, що чув обидві телефонні розмови лідерів США та України, в ексклюзивному інтерв'ю hromadske запевнив, що Трамп не тиснув на Зеленського.
Поділитись: