Йдеться про те, що в детективів зник мобільний телефон, який вилучили в межах розслідування «газової справи» депутата-втікача Олександра Онищенка.

Національне антикорупційне бюро розслідує справу про недбалість своїх співробітників. Йдеться про те, що в детективів зник мобільний телефон, який вилучили в межах розслідування «газової справи» депутата-втікача Олександра Онищенка.

Про це йдеться в ухвалі Солом’янського районного суду Києва.

У лютому 2017 року детективи обшукали квартиру та вилучили там iPhone 6S разом з сім-карткою. Телефон упакували до сейф-пакету та залишили в кабінеті НАБУ.

Водночас один з керівників слідчого підрозділу НАБУ заявив, що цей телефон не надходив до детективів, які ведуть слідство у справі.

Вважається, що місцеперебування телефону тепер можна визначити лише отримавши доступ до інформації з сім-картки, що дозволить його відслідкувати. Так, до суду звернулися з клопотанням про надання доступу до матеріалів сім-картки. Суддя прохання задовольнив.

На початку вересня суд дозволив НАБУ отримати доступ до інформації з телефону депутата Онищенка.

У травні 2018 року журналісти «Слідство.Інфо» зустрілися з Онищенком у Франції. Депутат-утікач дозволив їм сфотографувати сотні повідомлень у телефоні, в яких йдеться про призначення на різні державні посади та голосування за низку законопроектів в обмін на гроші.

Згідно з листуванням у телефоні Онищенка, він розмовляв з близькими до Порошенка депутатами Ігорем Кононенком, Сергієм Березенком та фінансовим радником президента Макаром Пасенюком.

Нібито саме через Онищенка оточення президента передавало інформацію, за що треба проголосувати, а після позитивного результату через нього здійснювався розрахунок.

«Слідство.Інфо» передало копії всього листування політиків детективам Національного антикорупційного бюро. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вільна каса БПП»: Онищенко розповів, як став народним депутатом

Нагадаємо, 18 квітня депутат-утікач Олександр Онищенко, якого підозрюють у грошових махінаціях з реалізацією газу, оприлюднив частину запису розмови нібито з президентом Петром Порошенком. 

На записі начебто Порошенко обговорює з Онищенком домовленості з екс-міністром екології Миколою Злочевським щодо закриття кримінальних справ проти нього і бізнесу.

У прес-службі Адміністрації президента назвали «фейком» оприлюднений депутатом-утікачем Онищенком аудіозапис розмови з нібито президентом Порошенко. Представниця президента в Раді також назвала фейком оприлюднену Онищенком «розмову» з Порошенком.

Онищенко заявив про наявність записів із погрозами Порошенка ще 18 березня.

У НАБУ, коментуючи оприлюднені у ЗМІ так звані плівки Онищенка, повідомили, що готові вивчити оригінали цих записів.

Самого депутата Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.

Поділитись: