Національний банк України провів аукціон з продажу готівкових доларів серед системних банків України. Банкам передали 180 мільйонів доларів.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

В операції з отримання готівкових доларів взяли участь 12 банків. Отримані готівкові долари вони спрямують до кас своїх банківських відділень для того, аби їх змогли купувати клієнти банків.

«На цьому тижні плануємо ще одну операцію з обміну готівкового долара, дефіцит якого виник через перебої з авіасполученням внаслідок коронавірусу. Тож незабаром проблема має бути вирішена», — заявляють у Нацбанку.

Це вже друга операція з передачі готівкових доларів банкам: раніше НБУ передав банкам 130 мільйонів доларів.

Дефіцит готівкової валюти виник через те, що зазвичай її завозять в Україну літаками, які здійснюють міжнародні авіарейси. Однак після заборони міжнародного авіасполучення у банківських установ зникла можливість поповнювати запаси готівкової валюти.

Зокрема, через це два системних банки — «Альфа-банк» та ПриватБанк — повідомили, що перестануть видавати готівкову валюту в обмінниках. Обмін валюти онлайн працюватиме без перешкод і надалі.

Напередодні у Національному банку заявили про брак готівкової валюти у банківських установах через ажіотаж серед українців. У Нацбанку рекомендували клієнтам банків обмінювати валюту онлайн.

Водночас Нацбанк повідомляв, що банківська система на час карантину працюватиме у звичайному режимі, зокрема працюватимуть усі банківські установи.

Для того, аби стимулювати українців користуватися інтернет-банкінгом та не ходити у банківські відділення, НБУ рекомендував банкам знизити комісії на такі послуги та на безготівкові розрахунки.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: