2 квітня Національний банк України провів ще одну операцію з обміну готівкових доларів на безготівкові — 11 системно важливим банкам передали 241,5 мільйона доларів.

Про це повідомляють у пресслужбі Нацбанку.

Загалом Нацбанк оголосив, що готовий надати банками 280 мільйонів доларів. Однак від банків надійшли запити лише на 241,5 мільйона доларів. Всі ці запити НБУ задовольнив у повному обсязі.

«Таким чином найближчим часом банки зможуть поповнити свої каси валютною готівкою і задовольнити відкладений попит клієнтів. Проблема з дефіцитом готівкового долару, яка виникла через перебої з авіасполученням після спалаху коронавірусу, має бути незабаром вирішена», — зазначають у Нацбанку.

Передача 241,5 мільйона доларів стала вже п'ятою операцією Нацбанку з обміну готівкової валюти для потреб банків: раніше банкам передали 310 мільйонів доларів готівкою, а також готівкові євро. Зокрема, 30 березня НБУ передав банкам 180 млн доларів готівкою.

Дефіцит готівкової валюти виник через те, що зазвичай її завозять в Україну літаками, які здійснюють міжнародні авіарейси. Однак після заборони міжнародного авіасполучення у банківських установ зникла можливість поповнювати запаси готівкової валюти.

Зокрема, через це два системних банки — «Альфа-банк» та ПриватБанк — повідомили, що перестануть видавати готівкову валюту в обмінниках. Обмін валюти онлайн працюватиме без перешкод і надалі.

Напередодні у Національному банку заявили про брак готівкової валюти у банківських установах через ажіотаж серед українців. У Нацбанку рекомендували клієнтам банків обмінювати валюту онлайн.

Водночас Нацбанк повідомляв, що банківська система на час карантину працюватиме у звичайному режимі, зокрема працюватимуть усі банківські установи.

Для того, аби стимулювати українців користуватися інтернет-банкінгом та не ходити у банківські відділення, НБУ рекомендував банкам знизити комісії на такі послуги та на безготівкові розрахунки.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: