У перший день після проведення позачергових виборів до Верховної Ради, Національний банк України знизив офіційний курс долара, встановлений на 23 липня, на 17 копійок.

Про це йдеться у даних, опублікованих на офіційному сайті НБУ.

Так, на 22 липня НБУ встановив курс 25,81 гривні за долар, а на наступний день офіційний курс долара знизили на 17 копійок — до 25,64 гривні.

На міжбанківському ринку долари 22 липня торгувались за курсом 25, 64 гривні. Проти попереднього операційного дня, курс іноземної валюти впав на 20 копійок.

Також повідомлялось, що на результати парламентських виборів позитивно відреагували й міжнародні фінансові ринки. Зокрема, українські ВВП-варранти подорожчали до рекордного рівня.

Зазначимо, що збільшення обсягів валюти в державі сприяло зміцненню курсу гривні. Так, 5 липня Нацбанк вперше знизив курс долара нижче 26 гривень за долар. Крім цього, у Нацбанку зазначили, що курс валют буде продовжувати падати.

У червні міжнародні резерви України збільшилися на 1,2 мільярда доларів або на 6,4%.

Напередодні повідомлялось, що обсяг інвестицій іноземців у державний борг України зріс у 8 разів.

Раніше стало відомо, що нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Також іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Нагадаємо, що 11 червня Міністерство фінансів України вперше випустило державні облігації терміном на 6 років.

Поділитись: