Національний банк України звернувся до Національного антикорупційного бюро, аби воно кваліфікувало дії судді Баришівського районного суду Київської області, який виніс рішення про відсторонення заступниці голови НБУ Катерини Рожкової.

Про це повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку України Віктор Григорчук у коментарі Громадському.

«Національний банк звернувся до із заявою Вищої ради правосуддя, аби вона надала кваліфікацію діям судді (Баришівського суду Костянтину Коваленку — ред.), який виносив цю ухвалу (про відсторонення першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової — ред.). Також НБУ звернувся до Національного антикорупційного бюро аби останнє кваліфікувало дії судді, який виносив таку ухвалу. Ці заяви подані, чекаємо реакцію», — розповів у коментарі Громадському Віктор Григорчук.

Також у Нацбанку заявили, що позивачі у справі навмисне затягують її розгляд, адже вони не прийшли на засідання Київського апеляційного суду, яке відбулося 25 липня, та подали заяву про відвід суддів. Суд визнав відвід необґрунтованим і відправив справу на перерозподіл іншому судді для вирішення питання про відвід.

Нагадаємо, що справу про відсторонення заступниці голови НБУ Катерини Рожкової від виконання нею її обов’язків передали на розгляд до Київського апеляційного суду.

13 червня стало відомо, що Баришівський районний суд Київської області ухвалив рішення, яким заборонив Рожковій виконувати свої повноваження та брати участь у засіданнях правління Національного банку України.

Як виявилось згодом, Рожкову відсторонили за позовом одного з жителів Баришівки, який побачив в інтернеті статтю, у якій заступницю голови НБУ оспівують як «взірця державного службовця».

Напередодні цей суд заборонив українському лоукостеру SkyUp здійснювати пасажирські авіаперевезення.

Також заборонити Рожковій виконувати свої повноваження намагалися народні депутати. Зокрема, подібний позов надійшов до Окружного адміністративного суду, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Поділитись: