Протягом 18-22 лютого Національний банк України придбав на міжбанківському валютному ринку 52 мільйони доларів, що майже вдвічі більше, ніж тижнем до цього.

В середньому, НБУ купував по 10,4 мільйона доларів щодня, що менше за поставлену ціль у 15 мільйонів доларів.

Водночас протягом 18-22 лютого Національний банк не здійснював продажу валюти, щоб підтримати курс гривні від різких коливань.

Загалом від початку 2019 року Нацбанк придбав на міжбанківському ринку майже 460 мільйонів доларів, а продав 57,33 мільйона доларів. Валюта, яку Нацбанк купує на міжбанківському ринку, спрямовується для поповнення міжнародних золотовалютних резервів України.

11-15 лютого Нацбанк придбав на міжбанківському ринку 25 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що з 4 по 8 лютого Нацбанк придбав на міжбанківському ринку 175 мільйонів доларів.

Напередодні у Нацбанку повідомляли, що планують скуповувати на міжбанківському ринку по 15 мільйонів доларів щодня для поповнення міжнародних резервів.

Зазначимо, що Нацбанк поповнює міжнародні валютні резерви для того, аби мати змогу розраховуватись за зовнішніми державними боргами. Так, на погашення державного боргу у 2019 році Україна витратить близько 40% бюджету. Наразі, обсяг державного боргу України складає 78,3 мільярда доларів.

Раніше повідомлялось, що Нацбанк придбав на міжбанківському ринку 117,9 мільйона доларів через сприятливу ситуацію та падіння курсу валют.

На початку 2019 року міжнародні резерви України досягли максимального рівня за останні 5 років.

Поділитись: