Національний банк України ухвалив рішення про призначення на посади членів наглядових рад ПриватБанку, Укрексімбанку та Ощадбанку.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що НБУ призначив 7 членів наглядової ради ПриватБанку, сформувавши повний склад ради. Головою наглядової ради стала Шерон Іскі, а представницею президента призначили Юлію Мецгер. Раніше ЗМІ повідомляли, що Юлія Мецгер — подруга акторки студії «Квартал-95» Олени Кравець.

Також НБУ погодив 7 з 9 членів наглядових рад Укрексімбанку. Кандидати у наглядову раду від Верховної Ради та незалежний кандидат наразі перебувають на етапі затвердження.

Водночас до наглядової ради Ощадбанку затвердили лише 4 з 9 членів. Решту 5 Нацбанк у затвердженні відмовив. Через це, зокрема, один з членів подав на Нацбанк до суду.

Нагадаємо, що у Нацбанку таке рішення про незатвердження складу наглядової ради Ощадбанку пояснили тим, що кандидати провалили тестування та показали «негативні результати» під час співбесіді.

«Ці рішення прийняті за результатами співбесіди, проведеної Кваліфікаційною комісією за участі Правління Національного банку. Керуючись своїм правом, Національний банк вимагатиме заміни вказаних членів наглядової ради», — повідомили у Нацбанку.

Нагадаємо, що наприкінці травня 2019 року уряд затвердив наглядові ради державних банків.

Раніше повідомлялось, що Мінфін затвердив нові вимоги до звітності державних банків щодо роботи з непрацюючими кредитами.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Поділитись: