Протягом 11-15 березня 2019 року Національний банк України продав на міжбанківському ринку 100 мільйонів доларів із золотовалютних резервів України, аби скоригувати різкі коливання курсу іноземних валют.

Загалом, протягом тижня спостерігалось зростання вартості долара та євро. Так, 20 березня курс долара становить 27,16 гривні, що майже на гривню більше, ніж попереднього тижня.

Причинами зростання курсу валют у Нацбанку називають збільшення попиту серед клієнтів банків — населення та компаній. Водночас там відкинули, що на курс валют в Україні можуть впливати виплати за борговими зобов’язаннями окремими компаніями, такими як Укрзалізниця.

Нагадаємо, що на початку березня Нацбанк навпаки активно скуповував валюту для поповнення золотовалютних резервів через різке падіння курсу долара. Так, там придбали 200 мільйонів доларів за тиждень.

Нагадаємо, що з 25 лютого по 1 березня 2019 року Нацбанк придбав 75 мільйонів доларів на міжбанківському ринку для поповнення золотовалютних резервів.

18-22 лютого Нацбанк придбав 52 мільйони доларів, а 11-15 лютого — 25 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що з 4 по 8 лютого Нацбанк придбав на міжбанківському ринку 175 мільйонів доларів.

Напередодні у Нацбанку повідомляли, що планують скуповувати на міжбанківському ринку по 15 мільйонів доларів щодня для поповнення міжнародних резервів.

Станом на кінець лютого 2019 року обсяг золотовалютних резервів в Україні складає 20,22 мільярда доларів.


Поділитись: