Російська православна церква в Москві скликала позачергове засідання через питання надання Україні автокефалії
Фото: Фото: Адміністрація президента Росії
У Москві скликали позачергове засідання Російської Православної Церкви. Єдиним питанням засідання стало рішення Константинопольського патріархата направити до України екзархів, які виконуватимуть роль «послів» у процесі надання Україні автокефалії.

У Москві скликали позачергове засідання Російської Православної Церкви. Єдиним питанням засідання стало рішення Константинопольського патріархата направити до України екзархів, які виконуватимуть роль «послів» у процесі надання Україні автокефалії. 

Про це ідеться на сайті РПЦ.

Очолив засідання патріарх Кирило. 

«Сьогодні на порядку денному одне питання, пов'язане з реалізацією рішення Константинопольського Патріархату про направлення в Україну так званих екзархів. 8 вересня наш Синод уже зробив заяву в зв'язку з прийняттям Константинопольським Синодом рішення про направлення таких представників, і зараз ми маємо достовірну інформацію про те, що вони прибули в Україну і приступили до роботи», — сказав він. 

Глава Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій не зміг бути присутнім «за станом здоров'я». Зазначається, що із ним організували відеозв'язок. Онуфрій підтвердив, що до України прибули два екзарха Константинопольського Патріарха.

«Один призначений вести переговорний процес зі стороною так званого патріарха Філарета, інший — зі стороною «митрополита» Макарія, глави "Української автокефальної православної церкви". Ми з ними не зустрічалися і не маємо наміру зустрічатися, тому що вони сюди приїхали без нашого благословення. Як представники канонічної Церкви в Україні ми з ними спілкуватися не будемо, ну, а за тим, як розвиваються події, будемо стежити», — цитує слова Онуфрія РПЦ.

На підставі цього члени РПЦ анонсували ухвалити рішення. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос для України: все буде добре

Нагадаємо, 7 вересня у межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив двох екзархів в Києві. У Київському Патріархаті привітали це рішення і зазначили, що екзархи виконуватимуть роль «послів» у процесі надання Україні автокефалії. 

Раніше, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорили питання про створення єдиної помісної української церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч з Константинопольським патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив патріарху Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Як повідомлялося, в УПЦ Московського патріархату заявили, що Томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».

Нагадаємо також, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Екс-заступник голови Адміністрації президента України заявив, що держава гарантує права прихожан Московського патріархату після надання автокефалії. Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою Томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Поділитись: