Нафтогаз відкрив книгу заявок на випуск євробондів. Нові облігації компанія планує продавати у доларах та євро на загальну суму, що не перевищить еквівалент 900 мільйонів євро.

Про це повідомляє «Интерфакс» з посиланням на свої джерела у банківських колах.

Нафтогаз проводив так зване road show — процес пошуку покупців своїх облігацій — у Франкфурті та Лондоні з понеділка, 8 липня. За підсумками проведеної роботи компанія отримала заявки від інвесторів на цінні папери, номіновані як у доларах, так і в євро.

У Нафтогазі ухвалили рішення випустити єврооблігації у доларах на 3 роки на загальну суму щонайменше 300 мільйонів доларів. Відсоткова ставка за цінними паперами має скласти близько 7,75% річних. Єврооблігації у євро мають випустити на 5 років на загальну суму близько 500 мільйонів євро з відсотковою ставкою 7,5% річних.

8 липня Нафтогаз розпочав road show єврооблігацій.

Напередодні у Нафтогазі заявляли, що готові випустити євробонди у понеділок, 8 липня. Водночас у компанії очікували на відповідний дозвіл від уряду.

Зазначимо, що Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Нагадаємо, що напередодні, під час засідання Ради національної безпеки та оборони, президент України Володимир Зеленський закликав Нафтогаз почати підготовку до опалювального сезону, збільшивши обсяги закачування та видобутку газу.

Згодом у Нафтогазі заявили, що припинять закачувати газ до підземних сховищ у серпні, якщо не знайдуть відповідних фінансових ресурсів.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: