Вирішити відновити пряму купівлю російського газу у Газпрома має український уряд. Наразі юридичних чи будь-яких інших перешкод для виходу на український ринок у Газпрому немає.

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв в інтерв'ю одному з українських телеканалів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Нафтогаз регулярно проводить аукціони, ми імпортуємо газ і нічого не заважає Газпрому, наприклад, прийти на аукціони, запропонувати якусь ціну та конкурувати. Якщо така пропозиція надійде, на основі комерційних розрахунків ми будемо ухвалювати рішення. При цьому ще важливий політичний аспект… Швидше за все, подібне питання стане предметом розгляду уряду», — повідомив Коболєв.

Він додав, що за останні 6 років Газпром жодного разу не пропонував ринкову та конкурентну ціну на свій газ для України, при тому, що більшість імпортованого Україною газу саме російського походження.

Зазначимо, що відновлення прямого постачання газу з Росії було одним з пунктів домовленостей про відновлення транзиту газу між Україною та Росією. Нафтогаз припинив купувати російський газ наприкінці листопада 2015 року.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile