Національна акціонерна компанія Нафтогаз оприлюднила цінові пропозиції на продаж газу промисловим компаніям у грудні 2018 року. Вперше за останні декілька місяців ціна впаде одразу на 17%.

Так, залежно від обсягів закупівлі, підприємства платитимуть за тисячу кубометрів від 9294 до 10150 гривень, що на 16,5-17% менше, ніж у листопаді 2018 року.

Зазначимо, що у листопаді рівень цін на газ для промисловості не змінився і складав близько 12115 гривень за тисячу кубометрів.

Зазначимо, що ціни на газ для промисловості зростали в Україні щомісяця. Так, у жовтні вартість газу для промисловості зросла на майже 10%.

Наприкінці серпня Нафтогаз підвищив ціни на газ для промислових підприємств, які не встигли укласти з компанією договір на газопостачання, на майже 21%.

Раніше у Нафтогазі повідомляли, що газозбутівні компанії завищують показники постачання газу населенню майже вдвічі.

Зазначимо, що наразі Нафтогаз продає газ для потреб населення за цінами, нижчими за ринкові, в той час як промислові споживачі платять ринкові тарифи. Газ населенню реалізується через так звані газзбути — посередники на ринку. Часто, такі компанії завищують показники споживання газу населенням для того, аби придбати у Нафтогазу газ за зниженою ціною. Потім цей газ перепродається промисловим споживачам за ринковою ціною, а газзбути отримують прибуток у вигляді різниці у тарифах.

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Поділитись: